Мер Севастополя вимагає зробити російську другою державною в Криму

В Криму переконані, що держава також повинна поважати своїх громадян, які сумлінно виконують свої обов'язки щодо неї.

На території Севастополя другою державною мовою повинна бути російська, вважає голова Севастопольської міської ради Валерій Саратов.

Після зустрічі з жителями Балаклави Саратов заявив, що "якщо решта населення України незгідна з тим, щоб російська мова стала другою державною, такий статус повинен бути в тих регіонах, які цього вимагають".

"Ми ніколи не сказали ні слова проти української мови, що хтось не любить українську культуру. Але якщо для громадян України, які абсолютно чесно виконують всі функції щодо держави - сплата податків, служба в армії - російська мова рідна, то так само і держава повинна поважати своїх громадян. Тому на території Севастополя або Криму, Донецької, Луганської областей повинні бути дві мови - українська і російська. Тоді проблема мови в державі буде знята", - сказав голова міськради.

На думку Саратова, після виборів президента "будуть ухвалені конкретні рішення в цьому напрямку, тому що іншого рішення, яке прибере проблему мови, бути не може і не буде".

Відповідаючи на запитання про можливий розпуск міськради Севастополя, Саратов сказав, що "розпуску нинішнього складу міськради не буде тому що, це дурість, оскільки нова міськрада буде в два рази радикальнішою".

"Нинішня міська рада прагне ухвалювати рішення в полі Конституції, законів України. І, хоча тим, хто працює в Секретаріаті президента, окремим депутатам не подобаються наші рішення, проте так думають наші виборці. Треба просто розуміти, що вони такі ж громадяни України, і держава зобов'язана забезпечити їхні права", - відзначив Саратов.

Нагадаємо, міськрада Севастополя має намір ввести в школах навчання російською мовою.

Водночас Міносвіти наголосило, що будь-які ухвали місцевих органів виконавчої влади щодо обмеження конституційних прав громадян України на здобуття освіти державною мовою не підлягають виконанню.

Читайте також:

Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

Міськраду Севастополя розпустять за введення російської мови у школах

Після Севастополя від української мови відмовляється увесь Крим

Українцям в Росії не потрібні українські школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: