Мер Запоріжжя перевірить законність нового пам'ятника Сталіну

Мер Запоріжжя перевірить законність нового пам'ятника Сталіну

До кінця тижня юридична служба дасть висновок / Фото: reporter.zp.ua

Попередній пам'ятник Сталіну юридичною службою міськради був оцінений як незаконний.

Голова Запорізької міської ради Олександр Сін доручив юридичній службі міськради провести експертизу законності встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну біля будівлі запорізького обласного комітету Комуністичної партії до 20 листопада. Про це він заявив на прес-конференції.

"Я дав доручення, до кінця тижня дадуть висновок про законність установки, а також про те, чи є він пам'яткою взагалі", - сказав Сін.

При цьому мер відмовився висловити свою думку про те, є цей монумент пам'ятником, чи елементом декорацій будівлі, пообіцявши це зробити після проведення експертизи.

У той же час Сін зазначив, що попередній пам'ятник Сталіну в Запоріжжі юридичною службою міськради був оцінений як незаконний, але у зв'язку з його пошкодженням та реконструкцією буде проведена нова оцінка.

Раніше активісти ВО "Тризуб", перебуваючи на судових слуханнях в Запоріжжі, оглянули нововстановлений пам'ятник Сталіну біля тамтешнього обкому компартії.

Вони заявили, що не дивлячись на заяви комуністів, що пам'ятник посилено охороняють, активісти побачили лише одного звичайного сторожа.

Нагадаємо, пам'ятник Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ. 28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відтявши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їх особи слідству поки не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі висунули 9-ти тризубівцям. Їх заарештували, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх на час судового процесу з-під арешту на поруки народних депутатів.

7 листопада, Запорізьким обласним комітетом Комуністичної партії України було відновлено пам'ятник Сталіну біля будівлі Запорізького ОК КПУ.

Читайте також:

Свободівці у Запоріжжі метали у Сталіна дротики

У Запоріжжі відкрили пам’ятник Сталіну і побили журналіста

Націоналісти вже придивляються до охорони нового Сталіна у Запоріжжі

Людина Наливайченка подала до суду з вимогою знищити Сталіна у Запоріжжі

Чи місце пам'ятнику Сталіну в Запоріжжі - буде з'ясовувати мер міста

Чи місце пам'ятнику Сталіну в Запоріжжі - буде з'ясовувати мер міста

Повʼязані теми:

Наступна публікація