Мера Києва не звільнять

Втім, Кабмін хоче знати, що означають слова "столичні функції" у законі, за яким живе київська влада.

Леонід Черновецький
УНІАН
Леоніда Черновецького поки ніхто не чіпає.
У Секретаріаті президента України категорично спростовують інформацію про підготовку указів про відставку уряду та голови КМДА Леоніда Черновецького.
 
Про це повідомив сьогодні, 26 вересня, на брифінгу для преси заступник глави Секретаріату Ігор Пукшин.
 
Зокрема, на запитання журналістів, чи відповідають дійсності чутки про підготовку указу щодо відставки Черновецького, Пукшин сказав: "Підтверджую, що це чутки".
На друге запитання, чи готуються укази щодо відставки уряду, чиновник відповів, що це, тим паче, чутки.

Разом з тим, Кабінет міністрів України має намір звернутися до Конституційного суду з проханням розтлумачити термін "столичні функції" в законі про столицю України. Зокрема, уряд хоче почути офіційне тлумачення терміну "столичні функції" та положень пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ".
 
Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції України, відповідне розпорядження було ухвалене в середу під час засідання Кабміну.
 
За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, необхідність такого звернення зумовлена відсутністю єдиного підходу до тлумачення терміну "столичні функції", який вживається у Законі України "Про столицю України – місто-герой Київ".
 
Неоднозначність розуміння "столичних функцій" викликає численні запитання під час застосування на практиці положень зазначеного закону. Зокрема, щороку на етапі формування проекту закону про Державний бюджет постає питання щодо визначення обсягу фінансових ресурсів, необхідних для виконання столичних функцій органами місцевого самоврядування міста Києва. 

Крім того, законодавством не визначаються критерії, за якими фінансування розташованих у Києві установ і закладів комунальної форми власності здійснюється з державного та місцевих бюджетів. 

Відсутність визначення терміну "столичні функції", різне тлумачення пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ" у частині зазначеної столичної функції унеможливлює встановлення джерел фінансування установ і закладів комунальної форми власності. 

Юридичне вирішення цієї проблеми, за словами міністра юстиції, Кабінет міністрів вбачає у зверненні до КС.
 
У своєму зверненні уряд, зокрема, просить розтлумачити положення пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ" стосовно забезпечення органами місцевого самоврядування і органами виконавчої влади в місті функцій "створення належних умов для діяльності у місті установ і закладів науки, освіти, охорони здоров‘я, культури і спорту, місцем розташування яких відповідно до законодавства визначено місто Київ".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: