"Нафтогаз" не буде обігрівати боржників? (відео)

Асоціація міст України та громад обурена звинуваченнями голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини.

Дубина заявив, що "відповідальність за відсутність тепла в будинках на сьогодні несуть виключно мери міст і голови держадміністрацій".

Асоціація міст України та громад категорично відхилила це звинувачення і заявила, "що людина, яка обіймала посаду першого віце-прем’єр-міністра уряду України, не може не знати реального стану справ в державі, а тому розцінюємо його як спробу органів державної влади свою бездіяльність у цій сфері перекласти на органи місцевого самоврядування, зокрема на міських голів".

Борг місцевого самоврядування за газ перед НАК "Нафтогазом" становить 1 млрд. 160 млн. грн. Але "мери" вказують, що це вони не "винні, що уряд не подав, а Верховна рада не прийняла зміни до державного бюджету на 2008 рік, хоч ще 7 квітня 2008 року міністерством фінансів було визнано необхідність змін до бюджету та "збільшення обсягу видатків загального фонду місцевих бюджетів на 2 млрд. 100 млн. грн.", якими можна було б покрити ці борги та інші.

Також "мери" кажуть, що не їхня вина, що ціна на газ, яка закладалась для розрахунків в державний бюджет на 2008 рік для бюджетних установ, становила з подачі міністерства економіки України 1000 грн. за 1000 м куб., а вже після прийняття бюджету була піднята до 1300 грн., а з 1 жовтня до 1500 грн.

Асоціація міст України та громад нагадує, що ціни на газ для підприємств тепло-комунальної енергетики виросли з 686 грн. до 815 грн. і на кінець року становлять 883 грн. за 1000 м куб., ціни ж на електроенергію виросли за цей час з 49 коп. до 67 коп. за кіловат, а уряд ніяк не спроможеться прийняти відповідну постанову, якою б корегувалися тарифи в залежності від цін на енергоресурси.

Також "мери" вказують, що "30% населення України не платить за комунальні послуги – одні не мають достатку, а інші не хочуть платити, і Верховна рада вже 7 років не хоче прийняти Житловий кодекс, яким би передбачалася юридична відповідальність за несплату комунальних послуг".

Асоціація міст також нагадує, що "насувається світова економічна криза і банки кредити на погашення боргів перед "Нафтогазом" не видають, а якщо і дають, то під 30%, а це - зростання тарифів для населення на таку ж частку. Та чи потрібно взагалі брати кредити, оскільки уряд винен органам місцевого самоврядування 2 млрд. 100 млн. грн., яких з надлишком вистачає для покриття боргів перед "Нафтогазом" для отриманням від нього газу і включення опалення в містах".

Як повідомлялося, початок опалювального сезону уповільнюється ультиматумом "Нафтогазу" не забезпечувати регіони лімітами енергоносіїв через борги.

ВідеоЯк "Нафтогаз" та мери посварились

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: