"Нафтогаз" не буде обігрівати боржників? (відео)

Асоціація міст України та громад обурена звинуваченнями голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини.

Дубина заявив, що "відповідальність за відсутність тепла в будинках на сьогодні несуть виключно мери міст і голови держадміністрацій".

Асоціація міст України та громад категорично відхилила це звинувачення і заявила, "що людина, яка обіймала посаду першого віце-прем’єр-міністра уряду України, не може не знати реального стану справ в державі, а тому розцінюємо його як спробу органів державної влади свою бездіяльність у цій сфері перекласти на органи місцевого самоврядування, зокрема на міських голів".

Борг місцевого самоврядування за газ перед НАК "Нафтогазом" становить 1 млрд. 160 млн. грн. Але "мери" вказують, що це вони не "винні, що уряд не подав, а Верховна рада не прийняла зміни до державного бюджету на 2008 рік, хоч ще 7 квітня 2008 року міністерством фінансів було визнано необхідність змін до бюджету та "збільшення обсягу видатків загального фонду місцевих бюджетів на 2 млрд. 100 млн. грн.", якими можна було б покрити ці борги та інші.

Також "мери" кажуть, що не їхня вина, що ціна на газ, яка закладалась для розрахунків в державний бюджет на 2008 рік для бюджетних установ, становила з подачі міністерства економіки України 1000 грн. за 1000 м куб., а вже після прийняття бюджету була піднята до 1300 грн., а з 1 жовтня до 1500 грн.

Асоціація міст України та громад нагадує, що ціни на газ для підприємств тепло-комунальної енергетики виросли з 686 грн. до 815 грн. і на кінець року становлять 883 грн. за 1000 м куб., ціни ж на електроенергію виросли за цей час з 49 коп. до 67 коп. за кіловат, а уряд ніяк не спроможеться прийняти відповідну постанову, якою б корегувалися тарифи в залежності від цін на енергоресурси.

Також "мери" вказують, що "30% населення України не платить за комунальні послуги – одні не мають достатку, а інші не хочуть платити, і Верховна рада вже 7 років не хоче прийняти Житловий кодекс, яким би передбачалася юридична відповідальність за несплату комунальних послуг".

Асоціація міст також нагадує, що "насувається світова економічна криза і банки кредити на погашення боргів перед "Нафтогазом" не видають, а якщо і дають, то під 30%, а це - зростання тарифів для населення на таку ж частку. Та чи потрібно взагалі брати кредити, оскільки уряд винен органам місцевого самоврядування 2 млрд. 100 млн. грн., яких з надлишком вистачає для покриття боргів перед "Нафтогазом" для отриманням від нього газу і включення опалення в містах".

Як повідомлялося, початок опалювального сезону уповільнюється ультиматумом "Нафтогазу" не забезпечувати регіони лімітами енергоносіїв через борги.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: