Мерів міст обиратимуть у два тури

Депутати не приховують, що зміни до виборчого законодавства направлені перш за все проти мера Києва Черновецького.

Верховна рада у першому читанні внесла зміни до закону про вибори міських голів, зокрема, щодо обрання міських голів по мажоритарній системі абсолютною більшістю голосів виборців. Депутати вирішили, що тепер вибори мерів повинні проходити в два тури у випадку, якщо в першому турі жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів. Ця норма стосується тільки виборів мерів у містах, чисельність населення яких перевищує 75 тисяч людей.

Ідею проведення виборів міських голів у два тури депутати почали активно обговорювати рік тому - напередодні дострокових виборів мера Києва. Таким чином БЮТ, "Наша Україна", блоки Віталія Кличка і Миколи Катеринчука хотіли завадити перемозі на перевиборах мера Києва Леоніда Черновецького. Проте законодавчо оформити цю ініціативу тоді не встигли.

У березні цього року у Верховній раді розглянули законопроект, автором якого виступив народний депутат Микола Катеринчук ("Наша Україна – Народна самооборона"), але документ не набрав достатньої кількості голосів. Коментуючи результати того голосування, Катеринчук емоційно заявляв, що "це фактично висловлення підтримки діяльності, художній і нехудожній самодіяльності екзотичних мерів, таких, наприклад, як Черновецький". Він пообіцяв повторно зареєструвати документ, врахувати в ньому зауваження депутатів і розширити авторський колектив, що й було зроблено. Авторами ухваленого вчора законопроекту, окрім Катеринчука, стали Олександр Омельченко і Владислав Каськів (обидва НУ-НС), Ольга Боднар і Володимир Бондаренко (обидва БЮТ), Олександр Костусєв (Партія регіонів) і Адам Мартинюк (фракція КПУ).

Примітно, що нещодавно прем'єр-міністр Юлія Тимошенко публічно пообіцяла мерам, що її політична сила не підтримуватиме ідею проведення виборів міських голів у два тури. Коментуючи в ході звітно-виборних зборів Асоціації міст України наміри членів БЮТ змінити виборче законодавство, Тимошенко сказала: "Я визнаю свою помилку... У два тури повинні проводитися тільки вибори мера Києва, а в решті всіх міст хай залишається старий порядок".

Вчора ж представники фракції БЮТ дотримувалися іншої точки зору. "Це стратегічно важливий законопроект, який повинен поліпшити ситуацію з нашою самоврядністю", - заявив народний депутат Андрій Павловський, додавши, що мери великих міст повинні обиратися абсолютною більшістю, тобто в два тури. Втім, при обговоренні законопроекту ні Павловський, ні Катеринчук не приховували, що зміни направлені перш за все проти мера Києва Леоніда Черновецького.

"Сьогодні ніхто з діючих мерів вже не працює на всю громаду... Вони займаються або "улюбленими бабусями", або знаходять будь-який інший сектор своєї діяльності і з ним працюють. І це створює абсолютну безвідповідальність обраних на таких виборах керівників перед громадою, - заявив Микола Катеринчук. За ухвалення законопроекту проголосували 253 депутати - фракція Партії регіонів майже у повному складі відмовилася підтримати документ.

Тим часом голови українських міст негативно ставляться до рішення парламенту.

"Чому вони (народні депутати – ред.) вирішують такі питання всупереч нашій думці? - обурюється мер Запоріжжя Євген Карташов. – Адже мери неодноразово заявляли, що вони проти виборів у два тури. Мені за великим рахунком все одно, але я вважаю, що при введенні двох турів будуть махінації з кандидатами, які в першому турі візьмуть 10-15% голосів виборців. У другому турі вони будуть щось для себе виторговувати в фаворитів перегонів".

Такої ж думки дотримується мер Львова Андрій Садовий: "Кандидати, що взяли більш за всіх голосів у першому турі, обіцятимуть іншим усе що завгодно – посади, гроші, все, чого ті захочуть, - говорить він і додає, що у такому разі про реальну підтримку більшості громади мови йти не може. – І взагалі, навіщо переносити проблеми з мером Києва на всі міста?!"

Читайте також:

"Регіонал" Колесніков обізвав помаранчевих "гадьонишами"

Губернатором Київщини стане колишній прем'єр

СБУ відшукала вкрадений на Луганщині пам'ятник жертвам Голодомору

Депутати так і не знизили собі зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: