Меркель схвалила позицію Януковича щодо НАТО

Канцлер Німеччини задоволена візитом Віктора Януковича: цей візит, за її словами, "матиме позитивні зовнішньополітичні результати".

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що німецька сторона визнає і позитивно оцінює обраний Україною шлях щодо подальшої співпраці з НАТО.

"Ми визнаємо шлях України щодо подальшої співпраці з НАТО. Це дуже прагматичний шлях", - сказала Меркель на спільній прес-конференції з президентом України Віктором Януковичем, яка відбулася напередодні у Берліні.

Меркель зауважила, що, хоча для України зараз питання про членство в НАТО не стоїть, сторони мають хорошу базу для розвитку співпраці.

Канцлер ФРН також наголосила, що перспективи і можливості співпраці України з НАТО можуть отримати ще один позитивний чинник після ухвалення нової стратегічної концепції Альянсу.

Загалом, за словами Меркель, офіційний візит Віктора Януковича до Німеччини матиме позитивні зовнішньополітичні результати в контексті подальшого розвитку українсько-німецьких відносин.

Як повідомлялося, 30 серпня Віктор Янукович здійснив візит до Берліна. У німецькій столиці Янукович, якого німецький політичний істеблішмент сприймає як відверто проросійського політика і який нещодавно по-суті унеможливив вступ України до НАТО, говорив про незмінність європейського курсу України.

"Україна має стратегічний напрямок інтеграції в Європейський Союз. Ми стоїмо на порозі прийняття дуже важливих рішень. Це підписання угоди про асоціацію. Ця робота іде успішно, ми працюємо з ЄС. Сподіваюся, що це рішення буде прийнято найближчим часом", - сказав Янукович.

Водночас головними темами на переговорах Януковича та Меркель все ж таки стали питання економічної співпраці та дотримання демократичних свобод, причому економічна тематика домінувала. Зокрема, український президент запропонував Німеччині взяти участь у реконструкції української газотранспортної системи. Зі свого боку, Меркель зазначила, що Берлін готовий інвестувати кошти у цей проект.

Читайте також:

Янукович знайде місце Україні в новій концепції НАТО

Янукович: заради Євросоюзу Україна піде на все

Українці у Німеччині зустріли Януковича акцією протесту

Янукович підписав відмову України від НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: