Меркель скаже Януковичу, що в Україні утискають німецьких експертів

В Україні у німецьких представників виникають проблеми з візами, що може вплинути на роботу німецьких фондів в Києві.

У німецьких представників в Україні виникають проблеми з візами, через що робота німецьких фондів у Києві може ускладнитися.

Зокрема, це фонди імені Конрада Аденауера, Фрідріха Еберта та Фрідріха Науманна, наближені до політичних партій ФРН (ХДС, СДПН та ВДП відповідно).

Ці недержавні організації займаються, як вони самі це називають, "підтримкою політичних та економічних перетворень", тобто організовують "круглі столи", семінари, тренінги, проводять дослідження.

Досі їхнім представникам видавали дипломатичні візи.

Ця практика була нелегальною, кажуть українські представники.

Тепер німецьким співробітникам фондів, які постійно працюють в Україні, нібито пропонується отримувати візи на 90 днів у кожному півріччі. Їх можна подовжити, але це складно.

Водночас українська влада відкидає можливість політичного підтексту щодо візових змін для представників німецьких фондів в Україні.

"МЗС України та українська влада в цілому дуже цінує внесок, який німецькі політичні фонди та інші аналогічні структури роблять в розвиток української демократії та інституцій громадянського суспільства", - заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Він сказав, що уряд і далі вітатиме діяльність цих фондів на українській території і висловив переконання про відсутність в майбутньому якихось проблем.

"Якщо є інколи якісь технічні моменти, в тому числі, й по візах та того, що стосується внутрішньо українських правил, - тут треба дивитись на кожну окрему ситуацію і не шукати політику в кожній маленькій дрібниці", - сказав Волошин.

Він нагадав, що ще під час "так званого інциденту" навколо голови представництва Фонду Аденауера в Україні Ніко Ланґе президент Віктор Янукович заперечив наміри згортання діяльності німецьких фондів на території України.

Тим часом надійшла інформація, що діяльність німецьких політичних фондів в Україні буде однією з тем переговорів між канцлером Ангелою Меркель президентом Віктором Януковичем під час його візиту до Берліна 30-го серпня. Цю інформацію підтвердили джерела у центральних бюро фондів.

У відомстві канцлера перейнялися проблемою перепон у роботі фондів ще після інциденту із затриманням Ланґе в аеропорту "Бориспіль" у червні.

У фондах підтвердили, що в Україні може виникнути проблема з візами для їхніх співробітників.

"Створювати труднощі іноземним фондам, використовуючи прогалини у законодавстві, - поширена практика у пострадянських країнах. Із такими проблемами німецькі фонди у минулі роки вже мали справу - починаючи від Білорусі та Росії, закінчуючи країнами Центральної Азії. Але в Україні проблеми з візами у нас вперше", - сказав співрозмовник у Берліні на умовах анонімності.

Від офіційних коментарів у фондах відмовляються.

Читайте також:

Німеччина зажадала від "Газпрому" знизити ціни на газ

У Німеччині з'явилася сосискова академія

Іноземні компанії припинили вкладати гроші в Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: