Мертва морська свиня на одеському пляжі: екологи розповіли про можливу причину загибелі

Мертва морська свиня на одеському пляжі: екологи розповіли про можливу причину загибелі

У тварини був майже порожній шлунок та виснаження.

За попередньою інфомацією, мертва морська свиня, яку викинуло на узбережжя одеського пляжа "Дельфін" 31 липня, загинула не у риболовних сітках і не через отруєння нафтопродуктами. Скоріш за все, тварина хворіла.

Про це повідомила Державна екологічна інспекція Одеської області.

За їх данними, молодому самцю морської свині було від 1 до 3 років. Біологи та ветеринари провели макроанатомічне дослідження та взяли зразки для подальшого токсикологічного, мікробіологічного, гістологічного та вірусологічного аналізів.

За даними розтину, загибель тварини не пов'язана ні з нафтовим забрудненням, ні з рибальством. Але остаточні висновки зроблять після токсикологічного аналізу за декілька тижнів.

"Була виявлена низка патологічних ознак, зокрема помірне виснаження (деградація жиру та м'язів), майже порожній шлунок (що свідчить про те, що тварина не їла декілька днів), гіпертрофована печінка, гіперемія кишок, патологічні зміни у легенях, пухлиноподібні утворення. Можна припустити, що причиною загибелі могли стати хвороба або хронічне отруєння, та визначення збудника, іншої причини хвороби або отруйної речовини може взяти від декількох тижнів до декількох місяців, залежно від збудника", - повідомили екоінспектори.

Вони також нагадали відвідувачам пляжів, що будь-яка мертва тварина може бути носієм інфекції, тому людям треба тримайтесь від неї на безпечній відстані та повідомляти фахівців.

Контактний телефон наукових фахівців в Одесі: 0955486553 (viber, telegram, whatsapp).

Нагадаємо, раніше очевидці повідомляли, що на узбережжі в Одесі неподалік від аварійного танкера "Делфі", який зазнав аварії у 2019 році, знайшли мертвого дельфіна. Проте твариною виявилася морська свиня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин