Меру Миколаєва заборонили виступати російською мовою

Суд заборонив мерові Миколаєва Володимиру Чайці виступати на будь-якій іншій мові, крім української, без перекладу на державну мову.

Ленінський районний суд міста Миколаєва виніс дві постанови, згідно з якими миколаївському міському голові Володимиру Чайці забороняється виступати будь-якою іншою мовою, окрім державної, без перекладу на українську.

Причиною винесення подібної постанови судом стали звернення до суду миколаївського пенсіонера Анатолія Ільченка.

У постанові суду від 30 липня йдеться, що Володимир Чайка, виступаючи перед городянами в День Перемоги російською мовою, порушив інтереси україномовної частини населення.

"Позивач вважає, що у зв'язку з подібними діями він був позбавлений можливості отримувати інформацію українською мовою, у нього погіршується здоров'я, він змушений звертатися до суду, що викликає у нього душевний біль та моральні муки", - йдеться в ухвалі суду.

На судове засідання представники міськвиконкому не прийшли і двічі просили перенести розгляд справи. Незважаючи на це суддя прийняла рішення заслухати справу, оскільки ніяких документів, що підтверджують поважну причину відсутності відповідача не було.

У результаті суд прийняв рішення задовольнити позов Анатолія Ільченка частково. Так, суд заборонив Володимиру Чайці виступати на будь-якою іншою мовою, крім української, без перекладу на державну мову, але відмовив пенсіонеру в моральній компенсації.

Відповідно ж до постанови Ленінського районного суду від 27 липня, дії міського голови, який привітав миколаївців з Новорічними та Різдвяними святами російською мовою, були визнані неправомірними.

Більш того, в інтересах пенсіонера з Володимира Чайки було стягнуто 100 гривень моральної компенсації, у той час як позивач оцінював свій моральний збиток у 3000 гривень.

Обидва рішення суду набули чинності.

Читайте також:

В Одесі введуть День російської мови

Росіяни впевнені, що їхня мова врятує українську

У Севастополі замість ремонту доріг профінансують російську мову

Вчені закликали не допустити прийняття нового закону про мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: