Мешканці цокольних квартир на Київщині платять вшестеро більше за електроенергію

Мешканці цокольних квартир на Київщині платять вшестеро більше за електроенергію

Рахунки за електроенергію часто перевищують зарплати і пенсії людей. / Фото: ТСН.ua

Людям не вірять, що вони звичайні жителі, а не підприємства.

У передмістях Києва понад 700 людей живуть у цокольних квартирах. Це житло трошки дешевше за звичайне, проте для покупців воно виявилося пасткою - тариф за електрику для цокольних жител ушестеро вищий, повідомляється в сюжеті ТСН.19:30.

Колишня вчителька, пенсіонерка Жанна має пенсію 840 гривень, а платити за електрику їй треба тисячу щомісяця. При купівлі житла її переконували, що у цокольних квартирах діють звичайні тарифи. 

"Єдине ми просимо – дайте жити, не душіть нас електрикою. Вся держава платить по 28 коп., чому ж ми платимо по 1 грн 20 коп.? У нас така сама квартира як у всіх", - говорить пенсіонерка.

З мешканців квартир-напівпідвалів здирають великі гроші за комунальні

З мешканців квартир-напівпідвалів здирають великі гроші за комунальні

Оселі наполовину в землі - в усіх докуметах значаться як нежитлова площа.

"Нам мають надати документ, який засвідчує цільове призначення і використання електроенергії. Що ця електроенергія використовуватиметься саме в побутових цілях", - говорить заступник керівника Ірпінського районного підрозділу "Київобленерго" Денис Чимана.

При цьому, мешканці цоколів стверджують, що обленерго навіть не намагається їх зрозуміти.

"Чому порушується таке поняття як презумція невинуватості? Факт комерційної діяльності в наших приміщення не доведено", - говорить активіст асоціації власників квартир Ірпеня Юрій Максимчук

А дехто вже зібрався продавати своє житло, бо не може розрахуватися з боргами.

"Збираємося продавати, бо жити тяжко, особливо взимку, коли у місяць набирається по тисячі чи півтори кіловатт - треба працювати лише на одне світло, нічого не їсти, не пити, не вдягатися, не жити", - скаржиться мешканець Андрій Васильченко.

Журналісти ТСН Світлана Березівська та Тимофій Кощій

Повʼязані теми:

Наступна публікація