Мешканці Закарпаття масово подають документи на угорське громадянство

Охочих отримати угорський паспорт вже 5-7 тисяч і кожні півгодини з'являється ще один.

 Після вступу в Угорщині в силу закона, що полегшує угорцям-іноземцям отримання громадянства, вже кілька тисяч жителів Закарпаття подали заяви про його отримання. Про це пише "Газета по-киевски".

Угорський закон, який полегшує угорцям-іноземцям отримання громадянства, набув чинності 1 січня 2011 року. Скористатися ним можуть не тільки етнічні угорці, яких на Закарпатті проживає не менше 150 тисяч. Для отримання громадянства треба лише бути несудимим, базово знати угорську та мати угорське коріння. При цьому достатньо, щоб хтось з найближчих родичів народився на території Закарпаття до 1920 року або у воєнний період (1938-45).

Згідно з інформацією офіційних угорських джерел, протягом минулого тижня в консульські установи Угорщини надійшло близько 12 тисяч заяв про отримання угорського громадянства. У той же час найчастіше звертаються не жителі Закарпаття, а громадяни Сербії, Словаччини та Румунії.

Угорський паспорт цього року зможуть отримати за спрощеною схемою від 250 до 400 тисяч людей з різних країн: період оформлення документів скоротився з року до трьох місяців.

Депутат Європарламенту від Угорщини Бела Ковач, який нещодавно відкрив свій офіс у Берегові Закарпатської області, заявив, що охочих отримати угорський паспорт вже 5-7 тисяч і кожні півгодини з'являється ще один.

На думку євродепутата, відносинам між Угорщиною та Україною це не пошкодить - адже "українська держава розуміє ситуацію".

У свою чергу, мер Берегово, голова Демократичної партії угорців України Іштван Гайдош заявив, що більший інтерес ця новація викликала, швидше, серед бізнесменів, адже громадянство Угорщини відкриває можливість вільного доступу не тільки до країн - учасниць Євросоюзу, але і США.

Проте, зазначив Гайдош, угорці – законослухняний народ. "Ми всі розуміємо, що поки не буде офіційного дозволу, отримання другого паспорта (в Україні - ред.) розцінюється як порушення законодавства", - підкреслив він.

Зазначим, за переписом 2001 року в Україні налічувалося 156 600 угорців.Переважна більшість угорців Україна - це жителі Закарпаття, де вони становлять 12% населення області.

Нагадаємо, нещодавно у штаб-квартирі ЄС виклали килим з картою Угорщини, який став причиною скандалу. Карта була датована 1848 роком, коли Будапешт контролював територію своїх сусідів, включаючи частину Словаччини, Румунії, Закарпаття й інші країни й області.

Читайте також:

Угорщина дозволила українцям ставати депутатами угорського парламенту

На Буковині десятки тисяч осіб мають румунські паспорти

МЗС: подвійного громадянства в Україні не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: