Мешканці Херсону лікарі "помилково" відрізали грудь

Лікарі не розпізнали банальне запалення від подряпин і діагностували у пацієнтки рак. Суд через фальшивий діагноз тягнеться вже 4 роки.

Фальшиві діагнози лікарів вартують пацієнтам не тільки великих сум грошей, але й відрізаних "зайвих" органів, які потім виявлялися цілком здоровими.

Як виявило розслідування журналістів ТСН, подібні діагнози в Україні – не рідкість.

Мешканка Херсона Марина Чугаєва вже чотири роки судиться із обласним онкологічним центром - за помилково відрізану грудь. Лікарі не розпізнали банальне запалення від подряпин і направили Марину перевіритися на рак. Для цього жінці запропонували здати зразки тканини із грудей.

Медики вкололи місцевий наркоз, взяли зразок і лишили Марину на операційному столі чекати результату. Через 40 хвилин хірург оголосив: 3-тя стадія раку, треба негайно видаляти всю грудь. Марина просила відкласти операцію хоча б на місяць, але хірург заперечив – буде запізно.

"Я лежала прив'язана на операційному столі. Єдине що, кажу – ви точно впевнені? Він – у нас помилок бути не може. Жити хочеться, я і погодилася", - розповіла жінка.

За операцію Марина віддала 300 доларів. Потім лікар їй призначив 40 процедур хіміотерапії та опромінень. Щоб дізнатися, чи можлива інша терапія, жінка відправила зразки своїх тканин до Києва. В Інституті Ломоносова дали висновок: у відрізаній груді не було раку.

В онкоцентрі попросили не роздмухувати скандал - пообіцяли оплатити пластичну операцію. Потім сказали, що грошей на неї немає, і Марина подала до суду.

Схожу історію розповіла і Світлана Созонович. Але їй пощастило більше – жінка засумнівалася і перевірилася у незалежній лабораторії. Аналізи не підтвердилися. Коли Світлана звернулася до онкоцентру з'ясувати, звідки ж хибні аналізи, там заявили, що цього не могло бути і просто вийшла помилка.

Щоб уникнути таких ситуацій, юристи радять прискіпливо стежити за тим, щоб усе, що говориться і робиться у лікарні, потрапляло в історію хвороби. І щоб звідти нікуди не поділося.

Чи є у вас зайві органи? Про лікарів, які виписують фальшиві діагнози, дізнайтеся більше з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Киянка померла через непідготовленість лікарів на прийомі у гінеколога

В Україні провели унікальну операцію на серці дитини

Одеські офтальмологи вперше в світовій практиці вилікували око від раку

Київські поліклініки вимагають за лікарняний "доброчинний внесок"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: