Мешканці молдовського села готові перекрити кордон з Україною

Мешканці села Паланка намагаються захистити територію, котра згідно з двосторонніми домовленостями, повинна відійти Україні.

Мешканці молдовського прикордонного села Паланка готові перекрити трасу "Одеса-Рені" при першій же спробі влади Молдови віддати Україні територію біля села.

Передача території біля прикордонного села повинна відбутися згідно двосторонніх домовленостей в обмін на територію Джурджулешти.

"У випадку, якщо буде зроблена спроба передачі землі під автодорогою, ми готові триматися за цю землю, в тому числі шляхом блокування автостради, розповів газеті голова району Штефан Воде Валерій Берил.

Пример Паланки Лариса Волох каже, що проблема не тільки в тих 7,8 км, по яких проходить шосе, але і в земельних площах, розташованих за автотрасою, теж частині Молдови. У разі передачі Україні землі під автодорогою, громадяни Молдови втратять доступ до цих площ, на яких знаходяться їхні поля, сільгоспугіддя, вважає пример.

Питання про необхідність виконати умови договору порушувалося під час нещодавнього візиту до Кишинева секретаря РНБО України Раїси Богатирьової. З тим, що умови двосторонньої угоди, ратифікованої парламентом Молдови, потрібно виконати, згоден молдавський прем'єр-міністр Володимир Філат.

Богатирьова заявила, що Україна знову збирається ввести обов'язкове декларування суми в 50 доларів на день для громадян Молдови, які в'їжджають до сусідньої держави. Це станеться, якщо офіційний Кишинів не погодиться передати Україні територію в районі села Паланка.

Ділянка автодороги "Одеса - Рени" в районі населеного пункту Паланка довжиною в 7,7 кілометрів була передана в експлуатацію та під юрисдикцію України згідно додаткового протоколу до Договору між Україною і Молдовою про державний кордон.

Україна наполягає на передачі їй і території під автодорогою. В угоді зазначено, що "передана ділянка є власністю України на території Республіки Молдова". Ділянка дороги є частиною автотраси довжиною 310 км, що зв'язує південно-західну частину Одеської області з іншою частиною України.

Договір між Україною і Молдовою про державний кордон підписано 18 серпня 1999 року. Підписи під документом поставили Леонід Кучма і Петро Лучинський. Територія Паланки повинна перейти Україні у відповідь на передачу Молдові ділянки в районі Джурджулешти.

Тут в 1997 році - тобто ще до офіційної передачі території, було розпочато будівництво нафтотерміналу, нафтопереробного заводу і порту. Однак через певний період виникла суперечка між Україною та Молдовою, оскільки зведення об'єктів почалося, по суті, на українській території.

Незважаючи на складнощі і проблеми, що виникли в ході реалізації будівництва, Молдова все-таки домоглася свого. Джурджулештський порт може приймати судна водотоннажністю до 10 тис. тонн. Нафтотермінал здатний перевалювати 2 млн тонн вантажів на рік. У найближчі декілька років планується будівництво суховантажного і пасажирського терміналів.

Нагадаємо, 5 грудня міністр закордонних справ України Петро Порошенко заявив, що демаркація придністровської ділянки українсько-молдовського кордону буде завершена до кінця року.
 

Читайте також:

Україну приймуть до Євросоюзу лише з Молдовою

Україна та Молдова визначаться з кордоном до кінця року

Ющенко поставив росіянам у приклад Молдову та Білорусь

Прикордонники РФ вбили трьох українців за три роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: