Металургія та хімічна промисловість України не витримують конкуренції

Прем'єр вважає, що без японських компаній українській металургії та хімпромисловості буде складно вистояти на світовому ринку.

Продукція металургійної та хімічної галузей промисловості, що виробляється в Україні, є неконкурентоздатною на світових ринках. Про це заявила глава уряду Юлія Тимошенко.

"Наша продукція, металургійна і хімічна, сьогодні малоефективна на світових ринках і на сьогодні неконкурентоздатна", - заявила Тимошенко на прес-конференції.

Прем'єр пояснила, що така ситуація обумовлено тим, що впродовж останніх 18 років практично жодне з підприємств металургійної і хімічної галузей не модернізувалося.

В ході свого робочого візиту до Японії Тимошенко домовилася про участь японських компаній в діагностиці металургійних і хімічних підприємств незалежно від форми власності з метою визначення шляхів їх модернізації. Крім цього, згідно домовленостям, Японія допомагатиме Україні утилізувати шахтний газ, повідомила прем'єр.

Як повідомлялося раніше, Кабмін прийняв ряд нормативно-правових актів, відповідно до яких метпідприємствам фактично були надані допомоги і понижена собівартість виробництва в жовтні-грудні 2008 року на 450 млн. грн.., з жовтня по теперішній час - на приблизно 1 млрд. грн.

Експерти компанії Phoenix Capital навпаки вважають, що драйвером української металургії в короткостроковій перспективі стане девальвація гривні, що продовжується. Це, на їх думку, посилює конкурентоспроможність української металопродукції на зарубіжних ринках.

Нагадаємо, Україна та Японія підписали 23 меморандуми, зокрема й щодо участі японських компаній у модернізації української ГТС. Також прем’єр повідомила, що Україна планує залучити японські інвестиції для модернізації і реконструкції українських ТЕЦ, системи водопостачання, очисних споруд та очищення стоків, а також по утилізації шахтного газу – метану.

Крім того, Україна отримає 4,5 млрд. грн. від Японії за купівлю українських квот згідно з Кіотським протоколом.

Читайте також:

Метро в Донецьку та Дніпропетровську будуватимуть японці

Тимошенко вмовила японців дати гроші на українську газову трубу

Україна отримає від Японії 4,5 мільярда гривень

Україна продала Японії квоти на викид вуглекислого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: