Він наголосив, що захист батьківщини є обов'язком перед загиблими у Другій світовій.

Президент Петро Порошенко у День Перемоги над нацизмом прийшов на складання Військової присяги молодим поповненням окремого полку президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил України.

"Сьогодні згадуємо всіх, хто віддав свої життя за Вітчизну. І низько вклоняємося тим ветеранам, які, слава Богу, з нами. І перед усіма, кому тепер, на схилі літ, випала доля пережити ще одну війну, ще одного агресора, ще одного окупанта. З урахуванням подій останніх років маємо раз і назавжди засвоїти аксіому: військом не можна нехтувати, а героїв - гріх забувати", - заявив він під час церемонії.

"Сьогодні я приводжу до присяги молоде поповнення Окремого полку Президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ. Попри ніби невійськові назви, воїни цих частин брали, беруть і братимуть участь в захисті країни від агресора. За винятком призовників. За мужність і героїзм більше чотирьохсот офіцерів, сержантів та солдат цих військових частин відзначено державними та відомчими нагородами. Старший лейтенант Роман Тимошенко, навідник, старший солдат Михайло Іваничко та водій, солдат Дмитро Барвін загинули біля села Нижнє Лозове", - сказав Порошенко.

Також президент згадав старшого солдата Дмитра Козачука, який, незважаючи на контузію та множинні поранення, вивів бойову машину та побратимів з-під обстрілу терористів, Олександра Псарюка з Окремого полку Президента, який з екіпажем БМП-2 прорвався на територію противника і врятував трьох поранених розвідників.

"У юнаків, які сьогодні складають військову присягу, чимало братів і батьків, які вже беруть участь у війні на захист України. Історія свідчить, що найcильнішими є ті нації, які у часи карколомних випробувань здатні відкинути внутрішні чвари й суперечності. Тільки разом ми зможемо відстояти нашу незалежність і перемогти, побудувати державу, яка дасть кожному громадянину гідне життя", - наголосив глава держави.

Також Порошенко додав, що Україна відкидає спроби РФ використовувати перемогу над нацизмом для задоволення її реваншистських та імперських  потреб. 

"Сьогодні у Москві під час акції "Безсмертний полк" пообіцяли нести портрети російських бойовиків, яких послали на Донбас вбивати українців. От це і є справжній символ так званої дружби, дружби у великих і лукавих лапках. Акція "Безсмертний полк" – взірець витонченої спекуляції", - заявив він.

"Ми наростили м'язи і стали сильнішими. Свідомі своєї історії, традицій, спільної долі, боронимо свій європейський вибір. І ми переможемо! Це - наш святий обов'язок перед загиблими у Другій світовій війні і тими героями, які в наші дні віддали життя за вільну Україну!" - сказав Порошенко.

Сьогодні в Україні святкують День Перемоги. У столиці про безпеку людей дбатимуть близько 7000 правоохоронців,  тим часом активісти очікують провокацій від учасників акції "Безсмертний полк".

Залиште свій коментар