"Ми не Радянський союз": Пристайко розповів про заплановані виїзди заробітчан до Європи

Дата публікації
"Ми не Радянський союз": Пристайко розповів про заплановані виїзди заробітчан до Європи

УНІАН

Тільки до Фінляндії поїде понад 800 робітників.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко заявив, що найближчим часом з України за кордон виїдуть кілька тисяч сезонних працівників. Про це він заявив під час брифінгу.

"Йдеться про тисячі людей для працевлаштування, ми говоримо про декілька сотень рейсів, які доведеться здійснити нашим авіалініям, щоб перевезти таку групу людей. Очікують працевлаштування наших людей Польща, Німеччина, Чехія і взагалі країни навколо України", - заявив Пристайко.

За його словами, уряд вже провів переговори з представниками Австрії та Ізраїлю, на понеділок заплановані переговори з фінськими колегами.

"Ми не забороняємо, не можемо і не будемо. Ми не Радянський союз, ми нікого не тримаємо за "залізною завісою". Ми намагаємося упорядкувати працевлаштування за кордоном на базі тих обмежень, які були введені для всіх громадян України", - повідомив віцепрем'єр.

Пристайко зазначив, що заробітчани проходитимуть обсервацію і на місці роботи і після повернення до України.

"Ми усвідомлюємо, що запропонувати найбільш ефективній частині цієї робочої сили європейський рівень зарплат ми не можемо, але і перепон не чинитимемо", – додав він.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство закордонних справ України заявило, що вважає нелогічним вивезення українських робітників на заробітки до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі.

29 квітня в аеропорту Бориспіль заблокували виліт чартера з заробітчанами, які прямували до Лондона. 116 пасажирів багато годин чекали дозволу полетіти до Британії. І тільки майже за добу виліт дозволили. У соцмережах дії уряду назвали "поверненням на кріпацтва".

Пізніше Пристайко заявив, що йому доручили вести перемовини з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт. 

Наступна публікація