Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ми втомились від заяв": як минув день після смерті Катерини Гандзюк

Обурені активісти вимагають покарати справжніх убивць жінки.

Повільне вбивство кислотою і миттєва суспільна реакція – в усій країні тиждень почався стихійними акціями на спомин про Катерину Гандзюк. 33-річна жінка, яка померла у лікарні в неділю після трьох місяців лікування, стала символом безкарних нападів на громадських активістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я точно знаю, що виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають сьогодні в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто", - говорила на лікарняному ліжку скалічена жінка. Це зверення з вимогою розслідувати безкарні напади на активістів, яких зараз налічують 55, Катерина Гандзюк записала у лікарні незадовго до смерті. Після того, як її облили сірчаною кислотою, Катерина перенесла 11 операцій, у неї було обпечено понад третину шкіри та очі.

ВідеоХто замовив Катю Гандзюк? Розтягнуте у часі вбивство сколихнуло суспільство і стривожило політиків

Повільне вбивство кислотою і миттєва суспільна реакція. В усій країні тиждень почався стихійними акціями на спомин про Катерину Гандзюк. 33-річна жінка стала символом безкарних нападів на громадських активістів. Вона померла у лікарні в неділю, після трьох місяців лікування. 

Хто замовив Катю Гандзюк? Розтягнуте у часі вбивство сколихнуло суспільство і стривожило політиків

Безпрецедентно жорстока розправа сколихнула громадськість. По всій Україні відбувались акції, де люди вимагали від влади покарати не лише нападників, а й замовників злочинів проти Гандзюк та інших активістів. Звістка про її раптову смерть приголомшила. Увечері у багатьох містах України, люди знову прийшли під поліцейські управління. У Херсоні, де жила і працювала Катерина, активісти виклали ім’я Катя та цифру 96 – саме стільки днів жінка провела в опіковому центрі. "Хто замовив Катю Гандзюк?", - питання, яке скандували багато разів.

У Києві біля трьох сотень людей зібралися під міністерством внутрішніх справ. Лампадками на асфальті виклали фразу – її вбили. Мітинг минув у повній тиші, люди запалили десятки свічок та поклали живі квіти. Клінічною причиною смерті Катерини, за попередньою інформацією, став тромб, однак цілком очевидно: організм жінки не витримав наслідків нападу. "Я вас попрошу не використовувати фразу: "Катя померла". Катю вбили. І ситуативний діагноз, через що сталася її смерть – це не є причина смерті. Причина – це напад на неї. Катю – вбили", - наголосив учасник акції Максим Кицюк.

Попри надзвичайну жорстокість нападу, поліція спочатку кваліфікувала його як звичайне хуліганство. Лише після масових акцій протесту справу перекваліфікували в замах на умисне вбивство. Випадкову людину, яку затримали як підозрюваного, під тиском громадськості випустили і заарештували нападників. Їх п'ятеро, організатором слідство вважає Сергія Торбіна. На ньому нитка обривається. Проте сама Гандзюк казала: замовники злочину носять погони. Вона мала чимало конфліктів з херсонською поліцією, яку звинувачувала у корупції. "Сьогодні бачимо, що дійсно її вбили, її немає. І зараз питання в тому, чи зможе країна після її смерті захистити її, знайшовши не тільки вбивць, а й замовників", - заявив міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.

Друзі загиблої Катерини прийшли до Верховної Ради і буквально вибухнули обуренням, коли радник міністра внутрішніх справ нардеп Антон Геращенко заявив, що замовника шукає СБУ, а вибивати зізнання з Торібна силовики не можуть. Активісти обіцяють оприлюднити результати власного розслідування. "Я хочу, щоби влада чула: ми знаємо ланки і ми зробимо так, що люди будуть про це знати! Ми втомились від заяв, ви обіцяли!", - каже подруга померлої Світлана Матвієнко. Депутати з об'єднання "Єврооптимісти" вимагають створити тимчасову слідчу комісію Ради, яка дасть громадськості відповіді, яких вона вимагає. Однак принаймні поки що керівники найбільших фракцій бажання підписувати відповідну постанову не виявляють.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції