Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ми заживо гниємо". На Дніпропетровщині люди заблокували підприємство, від якого йде нестерпний сморід

Що виробляють на підприємстві, достеменно не відомо.

Жителі Верхньодніпровська заблокували підприємство, що влаштувало газову атаку. Від нестерпного смороду люди потерпають уже вісім місяців, але звернення до правоохоронців та місцевої влади результату не дали. Саме тому містяни паралізували отруйне виробництво, йдеться у ТСН.19:30.

До воріт підприємства люди прийшли у масках та з плакатами. Кажуть, що терпіти трупний запах більше не можуть. "Ми заживо гниємо", - каже один із мітингувальників. Інший додає: "Дихати нема чим. Хочеться рвати".

ВідеоНа Дніпропетровщині жителі заблокували підприємство, що влаштувало газову атаку

Від нестерпного смороду люди страждають вже вісім місяців, але звернення до правоохоронців та місцевої влади результату не дало. Тож містяни паралізували отруйне виробництво.

На Дніпропетровщині жителі заблокували підприємство, що влаштувало газову атаку

Містяни гіллям і шинами заблокували усі входи та в'їзди на підприємство. Блокада триває цілодобово. Жителі влаштували ще й нічне чергування, але від їдкого смороду жодна барикада не рятує. Не рятують і закриті вікна у будинках, які поруч із підприємством. "Закрите у нас все. На пенсії, а не поживеш, бо нема чим дихать", - каже жителька Верхньодніпровська Любов Світич.

На заводі переробляють туші тварин із застосуванням хімічних речовин, кажуть люди. Їм вдалося відзняти цех зсередини. Не лише повітря, а й воду отруює виробництво, впевнені люди. Стоки начебто потрапляють у річку без очистки. "Очі виїдає. Голова просто репається. Через каналізаційний люк, вони скидаються в ліс, попадають в річку Самоткань. Це пряма екологічна катастрофа", - каже житель міста Олександр Прохоренко.

Виробництво розгорнуто на території колишнього хлібозаводу. Новий власник торік здав його в оренду підприємцям з Китаю. Стос звернень та паперів до відповідальних органів, але за вісім місяців боротьби із газовою атакою жителям так і не вдалося припинити роботу цеху. "Відповідь надали нам усі інстанції. Вони не зайшли в правове поле державне, і зараз жодна із служб не може нічого зробити", - пояснив заступник голови страйкового комітету жителів Костянтин Серневич.

Роботу підприємства припинити вирішили у районній адміністрації. Утім, підприємці не відреагували. Навіть коли їм вирішили відімкнути водопостачання та електрику. "Вони звернулись до суду і послуги по водопостачанню суд вирішив їм поновити", - розповідає секретар комісії райдержадміністрації Сергій Радченко.

Добиватися закриття у суді тепер збирається мерія. Вони вже подали позов, але визнають: досі і самі не знають, що ж таке смердюче виробляють на підприємстві. Китайський орендар із мерією не спілкується. "З їхніх слів, виробляють додатки до корму для риб. Так це чи ні, не відомо, бо ми не бачили розфасованого продукту", - каже міський голова Леонід Калініченко.

Кримінальне провадження вже розслідує поліція разом із прокуратурою. Жителі твердять, що не знімуть блокаду, допоки отруйне виробництво не забереться з міста.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції