Миколаївським депутатам дозволили використовувати російську мову

Суд дозволив Миколаївській облраді видавати документи російською мовою, проте статус регіональної для всієї Миколаївщини російська так і не отримала.

Одеський апеляційний суд залишив чинним рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної в частині її використання міськрадою і виконавчими органами у своїй роботі та офіційних документах разом з державною українською мовою.

Про це повідомила депутат Миколаївської міськради Галина Ярошенко (блок Наталії Вітренко).

Таким чином, суд 19 червня частково задовольнив апеляцію на рішення Центрального районного суду Миколаєва від 13 березня 2007 року, яке повністю скасовувало рішення міськради про надання російській мові статусу регіональної.

"Суд прийняв рішення, яким апеляцію задовольнив частково, з рішення скасували тільки перший пункт, що говорить про те, що ми визнали, що в нашому місті російська мова буде регіональною. Решта пунктів, які дають нам можливість працювати для збереження і розвитку російської мови й культури в рішенні залишилися", - сказала Ярошенко.

Також суд залишив чинним рішення міськради забезпечити виконання Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин на території Миколаєва.
За слвоами Ярошенко, швидше за все, депутати не будуть подавати касацію, тому що побоюються повторного повного скасування рішення міськради.

Нагадаємо, 26 травня 2006 року Миколаївська міськрада ухвалила рішення щодо наданні російській мові статусу регіональної.

13 березня 2007 року апеляційний суд Миколаївської області визнав протиправним і скасував рішення Миколаївської облради про регіональний статус російської мови.

Читайте також:

Міністр культури РФ звинуватив мігрантів у псуванні російської мови

Крим пропонує поширити "Великое русское слово" на всю Україну

В Криму вирішили створити "Російськомовну Україну"

Затулін розповів, чому в Україні переслідують російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: