Міліція не побачила проросійських активістів у Львові 9 травня

У міліції заявили, що у Криму та Одесі чітко дотримувалися рішення суду про заборону проведення акцій і мітингів 9 травня у Львові, тому ніхто організовано на марш не приїжджав.

Начальник Департаменту громадської безпеки МВС України генерал-майор міліції Віктор Ратушняк заявив 11 травня у Львові, що 9 травня міліція не прикривала представників "Родины" та "Русского единства", які розгорнули червоний прапор на Пагорбі слави, і взагалі – проросійських активістів не було у Львові.

ФОТО БІЙКИ У ЛЬВОВІ 9 ТРАВНЯ

Відповідаючи на запитання про те, що якби не відбувся приїзд "Родины", у Львові, очевидно, можна було б уникнути сутичок, Ратушняк наголосив: "Ніхто нікого не прикривав... Ніхто нікого не завозив. В автобусах були ветерани".

Також щодо приїзду до Львова організованих груп з Криму і Одеси, Ратушняк наголосив, що рішення суду однозначно доведено до організаторів цих заходів в Одесі та Криму.

ВІДЕО БІЙКИ У ЛЬВОВІ 9 ТРАВНЯ

"І однозначно організатори зрозуміли рішення суду (про заборону проведення акцій і мітингів 9 травня - ред. ) – ніяких організованих виїздів ні з Криму, ні з Одеси не було. Громадяни приїхали сюди – поїздами, автобусом, чи особистим транспортом, вибачте мене, рішення суду не стосувалося кожного громадянина конкретно. Організованих виїздів громадян сюди не було", – сказав Ратушняк.

Проте на уточнення журналістів про те, як тоді розцінювати інформацію про кілька автобусів з кримчанами і одеситами, він сказав: "Є відповідні документи: ветеранські організації замовили у перевізників ці автобуси. Ми ці документи в процесі перевірки всіх дій докладемо до кримінальних справ... Інша справа, що інформація пішла, що це організовані виїзди з Криму і Одеси. Але, вибачте мене, автобуси були львівські. Там дійсно були ветерани, старі люди з квітами, з орденами... Перевірка йде і вона все покаже".

На запитання, чому міліція супроводжувала цих ветеранів, і чи вони звертались про це до правоохоронців, Віктор Ратушняк сказав: "Коли автобуси почали їхати, їм заблокувала рух інша сторона, і для того, щоб дати проїзд ветеранам до покладання квітів, працівники міліції зробили коридор, щоб автобуси проїхали".

Він поінформував, що за невиконання рішення суду – розгортання червоного прапора на Пагорбі слави – виконавча служба склала протокол.

Разом з тим, на запитання про те, чи масовий під'їзд ветеранів до меморіалу Пагорбу слави і розгортання червоного прапора можна вважати акцією, а відтак порушенням рішення суду, правоохоронець відповів: "В даному випадку нічого сказати не можу. Я бачив, що там розгортали прапор, але хто це робив і як це воно робилося – перевірка покаже".

Також на уточнення, чому розгортання прапора не зупинили міліціонери, він додав: "Під час перевірки буде встановлено".

Окрім того, на запитання журналістів про те, чому представників міліції не було на вул. Личаківській, на якій під час руху великої кількості людей до Марсового поля і сталась стрілянина, Віктор Ратушняк відповів: "Якщо це порушення і воно буде встановлено в процесі перевірки, буде наша реакція". Щодо того, що біля молодика, який стріляв у свободівця, не було працівників міліції, він сказав: "Було, не було, але на відео він знятий навіть з пістолетом".

Також Ратушняк повідомив, що на сьогодні до правоохоронців не надходило скарг від ветеранів про образи чи завдання тілесних ушкоджень. Не звертались до міліції з відповідними скаргами і депутати.

Нагадаємо, Віктор Ратушняк перед цим заявив, що 9 травня у Львові провокації були тільки з боку "Свободи".

На прохання журналістів озвучити офіційну позицію МВС щодо заяв політиків, що нібито глава МВС Анатолій Могильов дав доручення не реагувати міліції на сутички, Ратушняк сказав: "Не можу зрозуміти абсурдності таких питань. Міліція зробила все для забезпечення правопорядку".

Нагадаємо, Львів відзначив День перемоги масовими сутичками зі стріляниною. Винні у сутичках наразі не встановлені.

Детальніше про сутички у Львові читайте тут.

Читайте також:

Очевидці: бійку у Львові спровокували вигуками "Хохлы - параша" і "Смерть Галичине"

Чечетов: зіткнення у Львові організували моральні виродки

Герман: організатори сутичок у Львові працювали на Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: