Міліція почала збирати ДНК журналістів

Українська міліція запропонувала опозиційній журналістці Олені Білозерській здати аналізи на ДНК. Причина такого прохання залишається таємницею.

Правоохоронні органи, схоже, створюють нову базу - базу ДНК журналістів, які виступають в опозиції до влади. Так, блогеру Олені Білозерській у міліції запропонували добровільно здати аналізи на ДНК. Про це вона написала у своєму блозі.

За словами Білозерської, у четвер її втретє викликали до міліції. Здавати аналіз вона відмовилася. Навіщо потрібний слідчим аналіз ДНК, блогер не повідомляє.

Водночас блогер зазначила, що слідчий Дмитро Цуркан повернув їй 162 CD i DVD-диски, які були вилучені під час обшуку.

Нагадаємо, що свого часу великі дискусії викликали результати кількох ДНК-експертиз, які повинні були довести чи заперечити, що "таращанське тіло" належало Георгію Гонгадзе.

Результати усіх ідентифікаційних експертиз у справі Гонгадзе, перш за все ДНК-ідентифікаційних, виявилися суперечливими, взаємовиключними.

Як відомо, перша ДНК-експертиза була зроблена в Україні у листопаді-грудні 2000 року. Результат експертизи показав, що відсоток спорідненості носіїв ДНК матері і дітей і останків обезголовленого тіла є нижчим за стандартні показники. Цей результат абсолютно виключав вірогідність того, що так зване "таращанське тіло" могло належати Гонгадзе.

На початку 2001 року була зроблена експертиза у Росії, в криміналістичній лабораторії Інституту молекулярної біології РАН, якою керував професор Павло Іванов, проведення знаходилося тоді під прямим кураторством на той час президента Росії Володимира Путіна, а саму експертизу контролювало МВС Росії.

Аналіз був зроблений на сучасному апараті і виключав людський фактор. Результати також засвідчили, що "таращанське тіло" не належить Гонгадзе.

Таким чином з 2001 по 2004 роки у справі журналіста проводились ще кілька експертиз - ідентифікацій ДНК із залученням різних фахівців, свідків, в лабораторіях різних країн світу, зокрема, в Росії, США та Німеччини, але результат був так само суперечливим.

Читайте також:

Зниклого журналіста Климентьєва шукає NASA

ОБСЄ вимагає від України розслідувати напади на журналістів

У Вінниці побили головного редактора газети: він в комі

 Полтавські міліціонери жорстоко побили журналіста: у нього струс мозку та поламані ребра

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: