Міліція примудряється заробляти на справлянні "нужди" під деревом

Міліція примудряється заробляти на справлянні "нужди" під деревом

В управліннях МВС існують додаткові заробітки / Фото: Сегодня

Працівники "непрестижних" управлінь міліції заробляють у кущах.

Корупція в правоохоронних органах, незважаючи на анонсовану владою боротьбу із нею, не збавляє оберти в багатьох регіонах України.

В кожному управлінні міліції є свої схеми додаткового заробітку, пише "Сегодня" з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Самим "бідним" управлінням в міліції вважається карний розшук, а самими "блатними" - УБЕПП і кадровики. В СБУ найбільш прибутковим вважаються управління по боротьбі з економічною злочинністю та контрабандою.

"Наприклад, можна просто затримати оформлення контейнера на кілька діб під приводом необхідності огляду чи перевірки документів на вантаж", - по секрету розповів один із співробітників спецслужби.

Оперативники ж, які не беруть мзду, серед своїх колег-хабарників відчувають себе "білими воронами".

"До тих, хто їздить на "Жигулях" чи в громадському транспорті, інші нешанобливо ставляться, мовляв, "не вміють "жити", - зізнався один із співробітників СБУ.

Співробітники ППС, яка вважається "непрестижною" службою в міліції, заробляють на пиві.

"Стою з друзями біля невеликого ларька, п'ю пиво за столиком. Думаю, чого біля нас уже другу годину патруль походжає. Тільки я відійшов до дерева по нужді, як з кущів вискакують два сержанти, - мовляв, плати штраф 50 грн. Потім мені місцева продавщиця каже, що я вже п'ятий за вечір злісний порушник", - розповів одесит Георгій.

В середньому ППС-ники можуть "наколядувати" від 100 до 300 грн. за чергування.

Левова ж частка незаконного прибутку, визнаються наші джерела, йде в кишені начальства МВС.

"Найбільш прибутковими в міліції вважаються керівні посади в районах з великою кількістю ринків, вуличних барів та "наливайок", а також службах, контролюючих бізнес, наркотики і проституцію. В дозвільних органах МВС заробляють на видачі "лівих" дозволів на зброю. Хабарі у нас називають "тормозки". Це гроші в конвертах, їх дарують командирам на всі свята", - заявило джерело в одеській міліції.

Нагадаємо, 27 жовтня Україну виключили з чорного списку міжурядової групи по боротьбі з відмиванням грошей FATF, де країна фігурувала з 2001 по 2004 рік, а потім знову потрапила туди в минулому 2010 році.

Читайте також:

Україну виключили з "чорного списку" країн, які відмивають гроші

Податкова обіцяє почистити регіони від корупції

НБУ запідозрив Киргизію у відмиванні коштів в Україні

Рада зайнялась боротьбою з відмиванням брудних грошей

Повʼязані теми:

Наступна публікація