Міліція відпустила 4 затриманих на мітингу проти Табачника студентів

Міліція відпустила затриманих активістів студентського контрфоруму "Інший бік освіти", які влаштували на Софійській площі мітинг проти Дмитра Табачника.

Київська міліція відпустила усіх чотирьох активістів, раніше затриманих на Софійській площі під час мітингу проти міністра освіти Дмитра Табачника.

За словами затриманого Дмитра Карпія, "затримали мене за те, що побіг на допомогу хлопцям, які захищали від міліції апаратуру. Побіг з друзями до автобусу, з'ясувати що сталося, звідти вибіг "Беркут". Одразу заламали руки і завели до машини."

Міліція пояснює, що "пакувала" студентів через транспорт. Далі затриманих привезли у відділок, де наказали написати пояснення.

"Причину затримання відмовилися назвати. Хоча спочатку "беркутівці" сказали, що нас затримали за рішенням суду про заборону акцій", - додав Карпій.

"В автобусі нам погрожували, брутально лаялися. "Беркутівці" били шоломом по голові Богдана Карпуся", - зазначив затриманий.

Раніше учасниця акції Катерина Аврамчук повідомила "Українській правді", що міліція затримала Дмитра Карпія, Івана Шматка, Миколу Старкова і Богдана Карпуся, їх повезли до Шевченківського райвідділу.

"Ми почали ходити по пішохідному переходу туди-сюди, вимагаючи, що нам сказали про долю хлопців. Таким чином перекрили рух. Міліція почала штовхати і жорстко відтісняти людей", - додала Аврамчук.

За словами учасниці акції, згодом затриманих пообіцяли відпустити.

"Майор Онищенко пообіцяв відпустити хлопців, якщо ми не будемо ставити намети", - сказала вона.

Вона також додала, що на Софіївській площі зараз стоять чотири автобуси "Беркуту" і автозак. "Навколо учасників з усіх боків стоїть міліція", - підсумувала Аврамчук.

В свою чергу депутат Леся Оробець, яка дізнавшись про затримання, поїхала "визволяти" активістів, повідомила, що "хлопців повезли на Прорізну".

"Їм інкримінують незрозуміло що, ймовірно - непокору владі, до 15 діб", - написала вона у своєму Твіттері.

Учасники контрфоруму планували висунути вимоги до міністрів освіти європейських країн, які у четвер зібралися в Києві.

Зокрема, активісти вимагають зупинити комерціалізацію освіти, розпочати боротьбу з причинами ксенофобії в освіті, збільшити державне фінансування та зупинити переведення освіти на самозабезпечення, не скорочувати обсяг викладання фундаментальних дисциплін, покращити побутово-житлові умови студентів і матеріально-технічні бази університетів.

Також серед вимог студентів, школярів та викладачів є забезпечення функціонування їх незалежних спілок та органів самоуправління, також надання доступу до управління навчальними закладами і виборність адміністрації.

Перед учасниками з лекцією виступив відомий британський соціолог, професор Університету Каліфорнії Берклі Майкл Буравой.

У київській міліції пояснили, що міліція була змушена розігнати студентську акцію протесту в районі Михайлівської площі, щоб розблокувати рух. Про це сказав заступник начальника зі зв'язків із громадськістю Головного управління МВС України в Києві Володимир Дмитренко.

"Група молодих людей переходила з Михайлівської на Софійську площу, і на перетині вулиці Михайлівської й Владимирського проїзду заблокувала рух суспільного транспорту. Міліція почала дії, щоб рух розблокувати", - розповів Дмитренко.

Крім того, Дмитренко зазначив, що на Софіївській площі, куди перемістилися учасники акції, згідно із рішенням Окружного адміністративного суду Києва також не можна проводити 22-23 вересня акції.

Відповідаючи на запитання, чому студенти все-таки її проводять, а співробітники правоохоронних органів не вживають щодо них ніяких заходів, він сказав: "Тому що в нас демократична держава".

Нагадаємо, біля Михайлівської площі у центрі Києва сталися сутички між студентами та міліцією. Студенти мали намір о 14:00 провести акцію протесту проти політики Міністерства освіти і науки, молоді й спорту на чолі із Дмитром Табачником, що мала стати альтернативною форуму міністрів освіти європейських країн "Школа ХХІ століття: Київські ініціативи", що проводиться в клубі Кабінету Міністрів.

Читайте також:

У центрі Києва Беркут "пакує" студентів у автозаки

Верховну раду обнесли двометровим парканом

Афганці заявили, що "Беркут" під Радою поливав їх газом

"Беркут" з дубинками захистив Хрещатик від наметів Тимошенко

"Беркут" дубинками розігнав прихильників Тимошенко на Хрещатику

ВідеоУ центрі Києва Беркут "пакує" студентів у автозаки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: