Міліція відтіснила вірян, які намагалися прорватися до патріарха Кирила

В Одесі під час хресного ходу, що розпочався після проповіді глави РПЦ, кілька людей спробували прорватися до патріарха.

Під час освячення патріархом Московським і всієї Русі Кирилом одеського Спасо-Преображенського собору не обійшлося і без інциденту: вірян, що намагалися прорватися до патріарха, відтіснила міліція.

Підготовка до урочистого богослужіння на Соборній площі Одеси почалася ще у вівторок, коли для його трансляції на будівлі Спасо-Преображенського собору були встановлені телеекрани розміром 4 на 5 метрів.  На урочисті заходи за участю глави Російської православної церкви (РПЦ) гостей пускали за запрошеннями, пише видання "Коммерсант-Украина".

О 4.00 співробітники міліції захистили прилеглий до Соборної площі квартал турнікетами, тут же вишикувалося численне міліційне оточення. Спочатку на площу, прикрашену листям папороті і пелюстками троянд, пускали усіх охочих, але ближче до 7.00 міліція стала вимагати у вірян документи і запрошення. В результаті на початок заходу, призначеного на 8.30, зібралося близько 5 тисяч людей.

О 7.00 до храму стали під'їжджати і VIP-гості, що отримали спеціальні запрошення, за якими пропускали до храму. Серед запрошених були численні одеські чиновники, зокрема колишній і нинішній мери Одеси Руслан Боделан і Едуард Гурвіц. О 7.30 до собору прибув митрополит Київський і всієї України Володимир, а ще за годину - патріарх Кирило.

Після закінчення літургії і освячення собору Едуард Гурвіц вручив Одеському митрополитові Агафангелу (Саввіну) свідоцтво про право власності Української православної церкви Московського патріархату на Спасо-Преображенський собор. Після цього глава РПЦ звернувся до присутніх з проповіддю.

На той час температура повітря в храмі піднялася до такого рівня, що кільком жінкам в натовпі знадобилася допомога чергової бригади швидкої допомоги.

Не обійшлося і без невеликого інциденту: під час хресного ходу, що розпочався після проповіді глави РПЦ, кілька людей спробували прорватися до патріарха, але були відтіснені міліцією.

На цьому публічні заходи за участю патріарха не завершилися. Відразу після літургії в одному з найбільших банкетних залів Одеси "Ренесанс" на честь глави РПЦ був організований закритий обід для двохсот високопоставлених гостей - ієрархів, священиків, а також місцевих чиновників і представників бізнесу.

Читайте також:

Патріарх Кирило не збирається миритися з Київським патріархатом

Більшість українців вважають патріарха Кирила співвітчизником

Через візит Кирила в Одесі перекрили вулиці для пішоходів

ВідеоМіліція відтіснила вірян, які намагалися прорватися до патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: