Викрито групу чорних трансплантологів, до якої входили провідні київські хірурги

Угрупування працювало близько трьох років, вербуючи громадян України, Росії, Молдови, Білорусі і Узбекистану для трансплантації органів реципієнтам з Ізраїлю, країн Європи та Азії.

Українські правоохоронці припинили діяльність транснаціонального угрупування чорних трансплантологів, до складу якої входили київські хірурги з Національного інституту хірургії і трансплантології імені Шалімова.

Про це повідомив начальник Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України Юрій Кучер.

За його словами, до цього ОЗУ входило дванадцять осіб, керував якими громадянин Ізраїлю.

Встановлено, що це ОЗУ близько трьох років за допомогою мережі Інтернет вербувало і переміщувало за кордон до Азербайджану і Еквадору громадян України, Росії, Молдови, Білорусі і Узбекистану з метою вилучення у них нирок для подальшої трансплантації заможним реципієнтам у Ізраїлі, країнах Європи та Азії.

Також операції з "чорної трансплантології" інколи здійснювалися українськими лікарями в Києві, а інколи вони виїжджали для надання "медичної допомоги" за кордон.

Як правило, донорами ставали малозабезпечені громадяни, яким пропонували продати свою нирку за 10 тисяч доларів, при цьому найбільшим "попитом" користувалися донори-жінки віком від 18 до 25 років, які мали добрий стан здоров’я.

Як зазначив Кучер, наразі встановлено, що нирки таким чином були вилучені у майже 50 осіб, втім, скоріш за все, кількість таких людей зросте, оскільки наразі вивчаються вилучені у затриманих чорнові записи з даними інших людей.

За словами Кучера, за кожну з операцій реципієнт платив організаторам від 100 до 200 тисяч доларів. У свою чергу, зокрема, українські хірурги отримували за свої "послуги" від 10 до 20 тисяч доларів. А загальний обіг коштів від такого бізнесу становив приблизно 18 млн доларів на рік.

Всього ж, як встановлено наразі, члени угруповання за час своєї діяльності заробили понад 40 млн доларів.

Відповідаючи на запитання, чи матиме ця кримінальна справа логічне завершення в суді, Кучер висловив переконання, що така перспектива є, оскільки правоохоронні органи мають у своєму розпорядженні як заяви окремих потерпілих, так і інші докази.

Відповідаючи на уточнююче запитання, яке стосувалося українських лікарів, начальник департаменту зазначив, що у одного з них під час обшуку було вилучено готівкою 200 тисяч доларів і ще чимала сума у валюті була на банківському рахунку. Крім того, ця людина мала автомобілі престижних марок, будинки в передмісті Києва.

Наразі стосовно членів угруповання порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України.

Читайте також:

Der Spiegel: німецька компанія скуповувала органи померлих українців

На Донеччині затримали групу, яка продавала дітей на органи

Донецький суд амністував "чорного трансплантолога" Зіса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: