Міліція врятувала пам'ятник "гетьману Ющенку" від киянина з льодорубом

Активіст з льодорубом намагався знищити пам'ятник, який вважає "чорною каменюкою, що несе в собі морально-ідеологічне навантаження помаранчевого свавілля".

17 січня київська міліція завадила активісту "Слов'янської партії" Сергію Рульову розбити меморіальний камінь, встановлений на честь визнання екс-президента Віктора Ющенка гетьманом України.

Рульов заявив, що вважає пам'ятник "чорною каменюкою, що несе в собі морально-ідеологічне навантаження помаранчевого свавілля".

Для своєї акції він озброївся льодорубом, а також захопив петарди і балончик з фарбою. Петарди активіст планував "символічно підірвати поруч з пам'ятником".

Акція була зірвана міліціонерами, які оточили камінь і не підпустили до нього Рульова.

Раніше, в червні 2010 року, Сергій Рульов написав на пам'ятнику "Сало Україна!". Після цього він був затриманий і на деякий час відправлений до психіатричної лікарні.

На суді, який почався в грудні, активіст скаржився на процесуальні порушення і на те, що йому в ході засідань не дозволяють називати міліціонерів "дебілами".

В кінці грудня Рульов розвісив на пам'ятнику плакати зі своїми претензіями до міліції і намагався підпалити їх. Акція знову ж таки була зірвана міліціонерами. Затримувати активіста тоді не стали.

Камінь на честь гетьманства Ющенко встановлений на Софіївській площі, біля пам'ятника Богдану Хмельницькому. Звання гетьмана козаки привласнили Ющенку в січні 2005 року, за день до його інавгурації. Таке рішення, було прийнято всупереч тому, що раніше (у 2004 році) Віктор Ющенко за несплату членських внесків був виключений з лав козацтва і "позбавлений козачого військового звання генерал-осавула і військових нагород".

Читайте також:

Леніна поставили навколішки перед пам'ятником жертвам Голодомору

Націоналісти дорікнули СБУ: пам'ятник Сталіну повинні були знищити ви

Симоненко вимагає покарати Бандеру за знищений пам’ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: