Міліція заявила, що тварин у Київському зоопарку ніхто не труїв

За даними експертизи, проведеної МВС, слон Черновецького у Київькому зоопарку помер через поганий догляд, а інші тварини - внаслідок хвороб.

Міліція оприлюднила дані експертизи у справі загибелі тварин у Київському зоопарку. За висновками слідчих, тварин не труїли.

"Наші експертизи показали, що слон Бой (яким опікувався мер Києва Леонід Черновецький – прим. ред.) помер, найімовірніше, через поганий догляд - неправильне харчування і відсутність вакцинації. Тому кримінальну справу за фактом загибелі порушено не буде", - повідомила прес-офіцер району Марина Макаренко.

За словами начальника прес-служби МВС у Києві в Володимира Поліщука, експертизи з іншими загиблими тваринами також показали, що жодних зловмисників у зоопарку не було.

"Бізон помер від старості, а у верблюдиці був перитоніт через кишкової палички. Наша справа зроблено, а питання про службову недбалість співробітників зоопарку - парафія прокуратури, вони зараз перевіряють звіринець", - сказав Поліщук.

Прес-секретар столичної прокуратури Мирослава Мушка повідомила, що перевірка фінансово-господарської діяльності закінчиться наприкінці червня.

Натомість у мерії не впевнені, що все так однозначно. "Те, що верблюда і бізона не труїли, це очевидно. А ось з Боєм бентежать дві взаємовиключні експертизи, тому буде призначена третя. Її буде робити незалежна організація, яка - ще не вирішили. Директор зоопарку Світлана Берзіна поки не повернеться до виконання обов'язків", - сказав заступник мера Ігор Добруцький.

Нагадаємо, експертиза, яку проводили ветеринари - у тому числі співробітники зоопарку - показала, що слон таки міг бути отруєний. "Ми припускаємо, що це могли бути ціанисті сполуки", - не виключив доцент кафедри анатомії тварин нацуніверситету біоресурсів і природокористування Києва Олег Мельник. За його словами, щоб вбити слона, могло вистачити дози розміром з вушко голки.

У зоопарку наполягають на версії отруєння. "У нас немає причин не довіряти ветеринарам", - наголосив прес-секретар зоопарку Олександр Стеценко. За його словами, у звіринці вдвічі збільшили охорону (з 9 до 16 осіб), а скоро планують встановити камери спостереження у вольєрах.

Нагадаємо, 30 травня в зоопарку загинула самка бізона, 25 травня - верблюдиця, а 26 квітня - азіатський слон. Леонід Черновецький на період розслідування причин загибелі тварин у зоопарку відсторонив від виконання обов'язків гендиректора Світлану Берзіну.

Читайте також:

Офіційно: слона в Київському зоопарку отруїли

Київська міліція відмовилась порушувати справу через загибель тварин у зоопарку

У Київському зоопарку заявили, що верблюдицю отруїли терористи

Отруєння слона в Київському зоопарку підтвердили експерти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: