Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міліція жорстоко катувала харків’янина: роздягнула, душила і била струмом

Міліціонери вивезли чоловіка в ліс, роздягнули, обмотали зап'ястя стрічками, надягли наручники і почали душити. Потім влили йому в рот нашатирний спирт, від чого той одержав опіки гортані, стравоходу й слизової шлунка.

Харківська правозахисна група заявила про викрадення й катування жителя Харкова Якова Стругана співробітниками міліції. Про це заявила адвокат ХПГ Айгуль Муканова.

Зі слів Cтрогана, увечері 15 серпня в нього трапилася бійка із сусідом по під'їзду.

Уночі до його квартири, де він проживає із дружиною й 2-річною дитиною, постукали люди й вимагали відкрити двері, назвавшись міліцією. Коли Струган відмовився, візитери знеструмили квартиру, і спробували виламати двері, але безуспішно.

Вранці у квартиру ввірвалися 2 чоловіків у цивільному, схопили його й відвезли в міськвідділ міліції Київського райвідділу на вул. Наталії Ужвій. Там його спробували змусити написати зізнання, що він намагався вбити сусіда ножем.

Після відмови міліціонери вивезли його в ліс, роздягнули, обмотали зап'ястя стрічками, надягли наручники, поклали на землю, стали заламувати руки, душити. Струган при цьому кілька разів непритомнів.

Потім міліціонери принесли прилад, з їх слів, "трансформатор", приєднали проводи до сосків і мошонки Стругана й почали пускати струм. Струган знову кілька разів непритомнів.

Останній раз, щоб привести Стругана до тями, міліціонери влили йому в рот нашатирний спирт, від чого той одержав опіки гортані, стравоходу й слизової шлунка. Далі міліціонери привезли потерпілого в приміщення, де замкнули.

Від дружини Стругана вони вимагали за звільнення чоловіка 10 тис. доларів. Через 4 доби міліціонери його відпустили і вимагали гроші вже від нього.

Чоловік і жінка звернулися в Управління внутрішньої безпеки ГУ МВС у Харківській області й у прокуратуру із заявою. Струган пройшов медичний огляд.

29 жовтня прокуратура Київського району Харкова відмовила йому в порушенні справи, мотивувавши це відсутністю в діях міліціонерів складу злочину.

При цьому, зі слів Муканової, Строгану зараз надходять погрози від міліції. Вона зазначила, що ХПГ займатиметься захистом Стругана і готова довести справу до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, за даними правозахисників, майже кожен затриманий, звинувачений у скоєні тяжкого чи особливо тяжкого злочину в Україні, потерпає від знущань та катувань з боку міліціонерів.

Читайте також:

Під Києвом чоловік потрапив до міліції і безслідно зник

У Білій Церкві міліціонери били і катували затриманого струмом

На Сумщині невідомі в масках 12 годин катували районного суддю

Насильству з боку міліції щороку піддаються понад півмільйона українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції