Міліція допитала першого заступника глави Нацбанку

Глава МВС Юрій Луценко заявив: "якщо жоден банкір не сяде, то порушення в цій сфері можуть тривати довго".

МВС почало допитувати керівництво Національного банку за підозрою у причетності до фінансового шахрайства.

Першим свідчення надав перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов. Як повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, він у супроводі свого адвоката та представника Нацбанку прийшов на допит 14 вересня і має ще раз з'явитися у четвер, 17 вересня.

Водночас розкривати зміст бесіди Луценко не став. "Я не уповноважений передавати вам слова Шаповалова. Мало того, я не схильний надалі афішувати тих осіб, які викликатимуться для надання свідчень. В даному випадку не повинно бути жодного ажіотажу", - наголосив він.

Луценко підкреслив, що в діях міліції немає політичного підтексту і, перш ніж публічно заявити про порушення кримінальної справ за фактами шахрайства під час рефінансування банків, він поінформував президента Віктора Ющенка, проте глава держави не відреагував на цю інформацію.

"Гадаю, що практично всі посадовці і керівництво Нацбанку, до чиїх функціональних обов'язків входять нагляд і контроль за діяльністю комерційних банків, а також особи, причетні до підготовки рішень з рефінансування банків, будуть допитані в рамках декількох кримінальних справ, які веде Головне слідче управління МВС", - сказав Луценко.

За його словами, перші допити, які почалися на цьому тижні, покликані встановити коло посадовців, які порушили свої службові обов'язки, а також інших осіб, залучених до злочинних схем.

Раніше заступник голови НБУ Олександр Савченко, який звільнився з посади, звинуватив Нацбанк у проведенні валютних махінацій, що призвели до зниження курсу гривні, неадекватній емісії грошей, неправильній кредитній політиці.

Крім того, за словами Савченка, Нацбанк залежний від президента Віктора Ющенка та його Секретаріату, і вони використовують регуляторну структуру в своїх цілях.

Тоді Юрій Луценко заявив, що міліція має докази причетності вищих керівників НБУ до фінансових злочинів і готова завести справи за цими фактами.

Читайте також:

Екс-заступника глави НБУ Савченка призначено другою людиною в Мінфіні

Луценко проведе масові допити керівників Нацбанку

Заступник голови НБУ: Нацбанк проводить для обраних банків валютні махінації

Луценко звинуватив вище керівництво НБУ та Ющенка у злочинах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: