Міліція почала перевіряти маркування ГМО на продуктах

Згідно з урядовою постановою, з 1 липня ветеринарна міліція почала перевіряти продукти харчування на маркування про вміст трансгенів.

Управління ветеринарної міліції МВС України почало перевірку наявності маркування, що вказує на вміст генетично модифікованих організмів у продуктах харчування тваринного походження.

Про це повідомив начальник Управління ветеринарної міліції МВС України Сергій Оксюта.

За його словами, такі дії міліції пов`язані з урядовими вимогами про необхідність відповідного маркування продуктів щодо наявності (відсутності) ГМО.

Відтепер кожен підприємець або завод з виготовлення інших продуктів харчування зобов’язаний вносити відповідні відомості на етикетку. Згідно із законодавством, продукт харчування може містити лише 0,1% ГМО.

Впродовж цього року зареєстровано понад 10 масових отруєнь громадян, спричинених вживанням неякісних харчових продуктів, зокрема, гостро постає проблема отруєнь дітей.

Тож нині працівники ветеринарної міліції перевіряють дитячі табори, бази і санаторії відпочинку з метою попередити можливе ввезення неякісної продукції.

Так, за перше півріччя 2009 року працівники ветеринарної міліції вилучили з обігу понад 1036 тонн продукції тваринного походження сумнівної якості. Найчастіше така продукція супроводжувалася фіктивними документами про її якість та безпеку, а в багатьох випадках узагалі транспортувалася без жодних документів.

За словами Оксюти, працівники ветеринарної міліції перевірили понад 22,8 тис. суб`єктів господарювання, діяльність яких пов`язана з торговими, постачальницькими та іншими операціями з тваринницькою продукцією і сировиною. Забезпечено перевірку понад 7,2 тис. транспортних засобів під час перевезення ними тваринницької продукції.

Під час перевірок задокументовано 16,2 тис. правопорушень у сфері обігу продукції тваринного походження. Стосовно правопорушників було вжито заходи адміністративного впливу. У дохід держави стягнуто штрафів на 336 тис. грн.

Нагадаємо, Кабмін зобов'язав вітчизняних виробників зазначати на упаковці вміст генно-модифікованих організмів у продуктах 13 травня. Проте виробники зверталися до уряду з проханням перенести дату введення маркування з 1 липня 2009 року на 1 січня 2010 року.

ГМО - це живі організми (тварини, рослини, бактерії і віруси), генотипи яких були штучно змінені для додання їм певних властивостей.

Згідно ухвалі уряду, будь-яка наявність ГМО і їх кількість в продукті обов'язково повинна бути позначені на етикетках продовольчого товару вітчизняного виробництва словами "Містить ГМО".

Читайте також:

Ціни на харчі знову регулюватимуться владою

В Україні подешевшали яйця, молоко та комп'ютери

В Україні ввели обов'язкове маркування трансгенних продуктів

Трансгенних продуктів в Україні стало на 30% більше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: