Міліція відмовилася озброювати лідерів кримських татар

За словами Юрія Луценка, для захисту від ісламістів лідерам Меджлісу зброя не потрібна.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко відкинув можливість надання дозволу на носіння зброї членам Меджлісу кримськотатарського народу у зв'язку  з погрозами екстремістського угруповання "Ат-Такфір валь-Хіджра".

За словами міністра, міліція вже провела низку оперативно-розшукових заходів щодо виявлення терористичного угруповання на території Криму. На жаль, наголосив Луценко, через розголошення секретності не вдалося провести ще низку відповідних заходів, а також затримати лідерів цього екстремістського угруповання.

“Зокрема, ми так і не змогли затримати главу руху, відомого як Рудий Араб, котрий наразі перейшов на нелегальний статус. Проте затримали його заступника по джихаду”, - наголосив міністр.

При цьому, за його словами, в ході слідчих дій було встановлено план щодо організації вбивства керівника Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та його заступника Рефата Чубарова.

"З дозволу пана Джемілєва я оприлюднив цю інформацію і запропонував йому отримати охорону МВС. На цей момент можу заявити лише одна: охорона буде здійснюватися виключно Державною службою охорони МВС України, і виключно цим двом особам”, - підкреслив Луценко. В той же час, він наголосив, що“ніякий Меджліс ніхто озброювати не буде”.

“Ніякого озброєння будь-яких громадських організацій просто не може бути. В тому числі це стосується Меджлісу кримськотатарського народу" - додав міністр.

Нагадаємо, 26 жовтня Луценко повідомив, що активісти радикального ісламського руху "Ат-Такфір валь-Хіджра" готували вбивство Джемілєва та низку терактів із застосуванням вогнепальної зброї та вибухівки.

Внаслідок спецоперації, проведеної 23 жовтня, було затримано двох підозрюваних у підготовці вбивства та тероризмі. Разом із тим, лідера "Ат-Такфір валь-Хіджра" та його найближчого соратника затримати не вдалося.

У свою чергу, лідери кримських татар звернулися до МВС із проханням дозволити їм носити зброю задля захисту від ісламістів. Крім того, сам Джемілєв звинуватив у підтримці екстремістів у Криму спецслужби і натякнув, що у цій справі може бути російський слід.

В той же час, МВС інформацію про причетність росіян до діяльності радикалів в Україні спростувало.

Читайте також:

Розкрито угруповання ісламістів, яке готувало вбивства і теракти в Україні

Лідери кримських татар вимагають озброїти їх для боротьби з ісламістами

Лідер кримських татар вважає, що його вбивство замовили в Росії

ВідеоМіліція не озброїть лідерів кримських татар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: