Міліція замінить суд

Верховний суд виступає за зміну підзвітності дрібних адмінпорушень правил дорожнього руху, передавши їх від судів на розгляд ДАІ.

Верховний суд виступає за зміну підзвітності найменш небезпечних (дрібних) адміністративних порушень правил дорожнього руху, передавши їх на розгляд Державної автомобільної інспекції.

Про це сказано в повідомленні, розміщеному на сайті Верховного суду.

Василь Онопенко
Архів
Василь Онопенко пропонує розвантажити суди, звільнивши їх від розгляду дрібних порушень на дорозі
Відповідно до повідомлення, голова Верховного суду Василь Онопенко переконаний, що розгляд судами справ про незначні адміністративні правопорушення на транспорті призводить до істотного перевантаження судів, що негативно відображається як на якості й оперативності розгляду таких справ, так і на ефективності захисту прав і свобод громадян.

Онопенко звернувся до президента Віктора Ющенка з проханням подати в нову Верховну раду законопроект "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо порядку розгляду справ про незначні адміністративні правопорушення на транспорті".

Зі слів голови Верховного суду, швидке проходження цього законопроекту через законодавчий орган дасть можливість уже найближчим часом істотно розвантажити судову систему й підвищити якість і оперативність судового розгляду справ.

У повідомленні зазначається, що цей проект розроблено у Верховному суді за участі наукових працівників, практиків, представників правоохоронних органів.

Обґрунтовуючи необхідність запропонованих змін, Онопенко підкреслив, що існуючий порядок розгляду цієї категорії справ пов'язаний з бюрократичною тяганиною, через що знижується дієвість правового впливу на порушників.

Судам пропонується залишити розгляд лише тих порушень правил дорожнього руху, за які закон передбачає стягнення у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами й вилучення транспортного засобу.

При цьому за законом будь-яка особа, яка притягується до відповідальності за порушення правил дорожнього руху, у випадку незгоди з рішенням відповідного працівника міліції про притягнення її до адміністративної відповідальності зможе оскаржити таке рішення в суді.

Крім того, законопроектом передбачене збільшення строків накладення адміністративного стягнення й удосконалення процедури оскарження рішень судів з цих справ.

Як повідомлялося, у грудні 2006 року депутат Верховної ради Валерій Писаренко (фракція Блоку Юлії Тимошенко) пропонував парламенту передати розгляд справ про порушення водіями правил дорожнього руху від районних, районних у місті, міських судів органам Міністерства внутрішніх справ.

Депутати Верховної ради Володимир Мойсик ("Наша Україна"), Сергій Гусаров (Партія регіонів) і Олексій Малиновський (Соціалістична партія) пропонували парламенту передати від судів органам внутрішніх справ (міліції) розгляд справ, які не стосуються вилучення прав водія або транспортного засобу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: