Міліція затримала чотирьох партійних керівників ВО "Свобода"

Свободівці пов'язують затримання з участю у мирній акції протесту 27 квітня перед будівлею Верховної ради.

У суботу, 1 травня, співробітники МВС затримали чотирьох видатних діячів Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Як повідомляє прес-служба організації, у суботу близько 8 ранку було затримано заступника голови ВО "Свобода" Андрія Мохника, члена політради Ігоря Мірошниченка, заступника голови Київської міськорганізації Андрія Іллєнка та керівника Студентської Свободи Руслана Андрійка.

ВО "Свобода" пов'язує затримання своїх членів за їхню участю у мирній акції протесту 27 квітня перед будівлею Верховної ради , коли в парламенті відбулася ратифікація угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

За даними об'єднання, всі затримані перебувають у слідчому відділі ГУ МВС України в Києві, проти них порушено кримінальну справу за ст. 293 Кримінального кодексу України.

"У постанові про примусову доставку мова йде про те, що затримані" через гучномовці та інші звукові прилади вигукували образливі грубі висловлювання загального характеру, спрямовані на адресу посадових осіб органів державної влади з наполегливими вимогами виконати їхні безпідставні бажання, в результаті чого був порушений спокій місцевих жителів і нормальна узгодженість їх життєдіяльності", - йдеться в повідомленні.

"Згідно зі статтею 70 Кримінально-процесуального кодексу України, у разі неявки свідка без поважних причин, до нього може бути застосована примусова доставка. Поважною причиною є, зокрема, неявка через несвоєчасне отримання повістки. Свободівці ж повісток не отримували. А безпідставне застосування доставки є нічим іншим як зловживанням службовими правами з боку працівників МВС. Безпідставним є і порушення проти лідерів ВО Свобода кримінальної справи за статтею 293 (організація групових дій, спрямованих на порушення громадського порядку) ", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, під час мітингу в Києві 27 квітня міліція затримала голову Тернопільської обласної ради Олексія Кайду. Після розмови його відпустили.

Читайте також:

1 травня "Свобода" відпочиває, а 9 - планує зірвати парад ветеранів у центрі Львова

Міліція затримала голову Тернопільської облради за протести в Києві

Міліція почала затримувати опозиціонерів під ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: