Міллер: газ для України коштуватиме 400 дол. (відео)

Ціна на газ для України при переході на ринкові відносини з 1 січня 2009 року може становити понад 400 дол. за 1 тис. куб. м.

Про це повідомив після зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер. Аналогічний прогноз він вже давав в червні цього року, пояснюючи, що якщо російський газовий концерн купуватиме середньоазіатську сировину за європейськими цінами, то вартість газу для України на межі в 2009 році може вирости з 179,5 дол. у 2008 році до більш ніж 400 дол. за 1 тис. куб. м. У липні він також заявив, що чекає зростання закупівельної ціни на туркменський газ, який "Газпром" перенаправляє в Україну, наступного року в два рази.

Міллер також повідомив президенту Росії, що борги української сторони за постачання газу становлять 2,4 млрд. дол., причому заборгованість не тільки не погашається, але і росте. Швейцарський трейдер RosUkrEnergo уточнив пізніше, що цю суму НАК "Нафтогаз України" винна йому, що ускладнює у свою чергу розрахунки посередника з "Газпромом".

На думку Міллера, в переговорах з Києвом "Газпром" поки не бачить жодного прогресу у вирішенні цього питання, що утрудняє підписання нових контрактів.

РФ і Україна ведуть переговори про постачання і транзит газу на 2009 рік і подальші роки. При цьому сторони мають намір перейти на прямі відносини з наступного року, виключивши з ланцюжка постачань RosUkrEnergo (50% - у "Газпрому", 50% - у Centragas Holding AG), яке в даний час є єдиним імпортером газу на Україну.

"Нафтогаз України" і "Газпром" планували підписати документи вже в листопаді 2008 року, але, як заявляли представники російського концерну, перед цим необхідно врегулювати питання із заборгованістю України за постачання газу.

2 жовтня 2008 року прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, який повинен лягти в основу детальної угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом України". У ньому йдеться, що з 1 січня 2009 року "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові постачання газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo. 

Меморандумом також встановлений трирічний перехідний період на ринкові ціни. За даними глави "Газпрому", в 2009-2010 рр. для України діятиме фіксована ціна на газ, з 2011 р. сторони перейдуть на формулу ціни і вийдуть на середньоєвропейський рівень. Сторони вже погодили обсяг постачань газу на наступний рік, який становитиме 55 млрд. куб. м.

ВідеоЯк "Газпром" погрожує Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: