Міллер погрожує Україні

Глава правління ВАТ ”Газпром” Олексій Міллер попереджає про можливість серйозних наслідків у разі невиплати Україною боргу за газ.

З такою заявою він виступив вчора в Берліні на 19-му засіданні Європейського ділового конгресу (ЄДК).

Він звернув особливу увагу присутніх на ситуацію, що стрімко загострюється, з невиплатою Україною ”Газпрому” заборгованості за поставлений газ.

”Подальше посилення цієї проблеми може мати серйозні негативні наслідки, які не можна не враховувати”, - заявив Міллер.

Олексій Міллер
УНІАН
Міллер попереджає про можливість серйозних наслідків у разі невиплати боргу за газ
Нагадаємо, 25 листопада НАК ”Нафтогаз України” і ВАТ ”Газпром” домовилися про погашення до 1 грудня 2008 року заборгованості за газ, поставлений в Україну у вересні, і частини боргу за жовтень.

За оцінкою російської сторони, заборгованість ”Нафтогазу” за газ, поставлений у вересні, жовтні і листопаді 2008 року, з урахуванням пені і штрафів, становить 2,4 млрд. дол.
Станом на 2 грудня 2008 року НАК "Нафтогаз України" погасив 268,7 млн. дол. заборгованості за газ перед компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія).

2 грудня ”Нафтогаз України” попросив ”Газпром” про відстрочення за розрахунками з газовим боргом за вересень і частково за жовтень. За словами офіційного представника російського холдингу Сергія Купріянова, борг за поставки газу у вересні українська сторона не сплатила.

Президент Росії Дмитро Мєдведєв не виключив можливості використання судових процедур для стягнення боргів з українських компаній, що купують російський газ.
Після погашення боргу сторони продовжать переговори про реалізацію положень міжурядового меморандуму про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року. 

Борг накопичений за контрактом на постачання газу між ”Нафтогазом” і компанією RosUkrEnergo, який було укладено 14 березня 2008 року. В даний час RosUkrEnergo продає газ ”Нафтогазу” по 179,5 дол. за тис. куб. м. До України поставляється середньоазіатський газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: