Міллер визначив для України ринкову ціну на газ: 418 дол.

Голова "Газпрому" повідомив, що Росія продаватиме газ Україні за ринковою ціною. Українська делегація поїхала до країн ЄС для роз'яснення газової суперечки.

Олексій Міллер
УНІАН
Зі січня "Газпром" постачатиме газ Україні за ринковою ціною - 418 дол. за 1 тис. куб м., заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер. Він підкреслив, що таке рішення було ухвалене у зв'язку з відмовою України з пропозицією "Газпрому" постачати газ за ціною 250 дол. за 1 тис. куб м.

НАК "Нафтогаз України" планує імпортувати цього року до 46 млрд. куб м газу, заявив напередодні керівник компанії Олег Дубина. За його словами, обсяги транзиту в 2009 році повинні скласти 120 млрд. куб. м.

Коментуючи газові переговори в Москві, Дубина відзначив, що запропоновані РФ 250 дол. за тисячу кубометрів при збереженні ставки в 1,7 дол. за тисячу куб м на 100 км принесе збиток компанії на суму близько 500 млн. дол. "Нафтогаз" запропонував купувати газ по 235 дол. при підвищенні тарифу на транзит до 1,8 дол. За його словами, після цього переговори були призупинені, але не припинені.

"Ми не виходили з переговорного процесу", - сказав керівник компанії, додавши, що розмовляв телефоном з головою "Газпрому" Олексієм Міллером.

Дубина також відзначив, що готовий у будь-який момент продовжити переговори, якщо буде конструктивна позиція з російського боку.

Як повідомлялося,  2 січня за дорученням президента та прем'єр-міністра українська делегація у складі міністра палива та енергетики Юрія Продана, заступника міністра закордонних справ Костянтина Єлісеєва, заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадима Чупруна відбула до низки країн Європейського союзу для зустрічей з урядовцями. 

Головна мета турне - представити необхідні роз'яснення країнам-членам ЄС щодо ситуації з транспортуванням російського газу до України та країн Європейського союзу та надати гарантії транзиту газу українською територією, а також проконсультуватися з європейськими фахівцями щодо переговорів України з РФ.

Як відомо, "Газпром" офіційно повідомив 1 січня про припинення постачання газу в Україну через відсутність контракту на 2009 рік.

Ющенко учора, 1 січня, закликав продовжити переговори у найближчі дні і завершити до Різдва. Президент наголовив, що Україна свої зобов'язання по розрахунках за спожитий газ у 2008 році виконала повністю. Також президент заявиви, що ціна газу в 2009 році в Україні повинна коливатися від 204 до приблизно 210 доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: