Мін’юст: більшість українських партій бреше

Політичні партії в Україні інформаційно закриті для суспільства і не повідомляють про себе правдивої інформації.

Більшість українських партій не повідомляють про себе правди.

Про це йдеться у річному звіті Міністерства юстиції за результатами перевірки політичних партій на предмет відповідності їх Конституції і закону "Про політичні партії України".

"На жаль, переважна більшість об'єднань громадян, які називають себе політичними партіями і зареєстровані як такі Міністерством юстиції, по суті ними не є, - мовиться в преамбулі. - Політичні партії в Україні інформаційно закриті для суспільства і не повідомляють про себе правдивої інформації".

Нагадаємо, на сьогоднішній день свідоцтво про реєстрацію в Міністерстві юстиції отримали 167 політичних партій (у звіті аналізувалася інформація про 162 партії, зареєстрованої за даними на 1 квітня 2009 року).

Тенденція свідчить, що кількість партій різко зросла в 2006 р., після того, як юридично був закріплений перехід від змішаної виборчої системи до пропорційної і коли вибори почали проводити за партійними списками.

Так, напередодні виборів 2006 року Мін'юст видав 24 свідоцтва про реєстрацію партій і ще стільки ж в період 2007-2008 років, коли активізувалося політичне життя в країні. Наприклад, з 2002 по 2004 рік міністерство видало всього 11 свідоцтв.

За результатами перевірки Мін'юсту, загроза позбутися свідоцтва про реєстрацію нависнула тільки над двома політичними силами - Партією гуманістів України (ПГУ) і партією "Велика Україна" (обидві зареєстровані Мін'юстом 15 вересня 2006 року), які не виконали вимоги закону про обов'язкову реєстрацію своїх організацій в більшості адміністративно-територіальних одиниць України.

Зокрема, з 19 підрозділів, про наявність яких в Мін'юст повідомляла ПГУ, співробітникам міністерства вдалося знайти тільки три, а з 16 територіальних осередків "Великої України" - дві.

Заступник голови партії "Велика Україна" Ірина Самарина теж вважає, що дані Мінюсту не відповідають дійсності. "Перевірки наших організацій почалися якраз після того, як ми відмовилися від злиття з "Єдиним центром".

"Це помста Секретаріату за нашу активну діяльність, - заявила вона.- Крім того, владі не могли сподобатися заяви нашого лідера Ігоря Беркута про те, що Віктор Ющенко не пройде на другий президентський термін", - вважає вона.

Знайти номери телефонів офісу ПГУ, як і дізнатися докладніше про партію не вдалося. На сайті ПГУ наголошується: "Партія гуманістів ні ліва, ні права, ні центристська". Яку ідеологію сповідає ПГУ на сайті не розповідається.

У список партій, чиїх організацій не долічилося Міністерство юстиції, потрапив і суб'єкт блоку НУ-НС - Європейська партія України (голова - Микола Катеринчук). У виконкомі ЕПУ з результатами міністерського моніторингу не погодилися.

"Перевірка Мін’юсту була дуже упередженою і ставила собі за мету ліквідовувати нашу організацію як таку, - заявив голова виконкому ЕПУ Віктор Прошкин.- Нашим партійцям пропонували перейти в ряди іншої політичної партії - "Єдиний центр".

За словами пана Прошкина, організації ЕПУ діють у всіх регіонах України, а не в 18, як затверджують в Мінюсті.

"Порушення, встановлені в ході перевірки партій, можуть стати підставою зокрема для внесення Міністерством юстиції до судових органів позову щодо анулювання реєстраційних свідоцтв, - сказав міністр юстиції Микола Онищук. - Хоча за результатами перевірки Міністерство юстиції ще не ухвалило рішення, які це будуть партії. Це буде зроблено найближчим часом".

При цьому пан Онищук підкреслив: "У цьому питанні ми проявляємо обережність, оскільки не хочемо, щоб напередодні можливих дострокових парламентських виборів цей крок розглядався як переслідування партій".

За його словами, Мін'юст має намір взяти активну участь в роботі над новою редакцією закону про політичні партії. "Йдеться про посилювання умов створення партій, а також про збільшення порогу зі збору підписів громадян і мінімальної кількості зареєстрованих організацій, про скорочення терміну обов'язкової участі у виборах з 10 до 5 років", - сказав міністр.

Читайте також:

Симоненко переконаний, що його розлучення підняло авторитет Компартії

Партію "Родина" перевірять на причетність до вбивства націоналіста Чайки

КС через тиждень розгляне законність президентських виборів

Томенко: вибори президента у парламенті - це цілком реально

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: