Мін'юст відкриє доступ до 3000 актів

Міністерство юстиції ініціює скасування обмеження доступу до близько 3 тис. актів Кабміну, виданих у 1991-2005 роках.

Міністерство юстиції ініціює скасування обмеження доступу до близько 3 тис. актів Кабінету міністрів, виданих у 1991-2005 роках.

Про це повідомляють "Українські Новини” з посиланням на міністра юстиції Олександра Лавриновича.

З його слів, відповідний проект розпорядження Кабміну, підготовлений Мін'юстом, буде розглянуто на найближчому засіданні уряду.

Лавринович не зміг назвати питання, з яких видано ці документи, зауваживши, що вони стосуються „практично всього”. "Там постанови, розпорядження. Причина в тому, щоб навести порядок", - сказав міністр.

З його слів, до цих постанов використовувалися грифи, не передбачені зараз законодавством. Зокрема до цих постанов необґрунтовано використовувалися грифи: "не для друку", "не для публікації", "не для поширення". 

Олександр Лавринович
Архів
Олександр Лавринович наполягає на використанні в урядовій документації тільки грифів, передбачених законодавством.
"Там якісь дивні вигадки всілякі використовувалися, те, що обмежувало доступ до них без жодної мотивації. Передбачено частину з того, що дійсно не підлягає широкому розповсюдженню, перевести в передбачений законом гриф "для службового користування". Але більшість із них просто відкрити", - сказав Лавринович.

Міністр пояснив ініціативу Мін'юсту переглянути видані раніше Кабміном документи необхідністю привести їх у відповідність до чинного законодавства.

З його слів, нині чинне законодавство передбачає обмеження на доступ до інформації у разі її кваліфікації як "абсолютної, "секретної", "для службового користування". "Під ці 3 грифи й потрібно завести всі документи з обмеженим доступом", - сказав міністр.

З його слів, після прийняття Кабміном цього розпорядження до відповідних документів доступ буде відкрито у базах даних. А ті з них, які стосуються прав і свобод громадян, обов’язково буде надруковано в офіційних виданнях і бюлетенях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: