Мін`юст: Ющенкові судді незаконні

Призначені президентом голови судів та їх заступники незаконно перебувають на цих посадах, ідеться у висновку Міністерства юстиції.


Мін`юст повідомляє, що положення про призначення президентом України голів судів та їх заступників втратило чинність з дня ухвалення Конституційним судом відповідного рішення.

У своєму висновку Міністерство юстиції також повідомляє Кабінет міністрів: рішення Конституційного суду засвідчує, що всі без винятку судді, призначені на адміністративні посади після того, як Конституційний суд ухвалив рішення від 16 травня 2007 року №1, перебувають на цих посадах незаконно, відповідно вони вчиняють усупереч Конституції України (зокрема, частини другої статті 19) та її законам.

16 травня ц.р. Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення президентом голів судів та їхніх заступників.

Віктор Ющенко
Міністерство юстиції ставить під сумнів юридичну чистоту указів Віктора Ющенка про звільнення суддів.

КС вважає, що надання президентові України частиною п’ятою статті 20 Закону повноважень призначати суддю на посаду голови, заступника голови суду, а також звільняти його з цієї посади суперечить статті 106 Конституції України, тобто це положення Закону є неконституційним.

КС вважає, що питання про призначення на посаду голови, заступника голови суду та звільнення його з цієї посади (крім адміністративних посад у Верховному суді України) потрібно врегулювати законодавчо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: