Минає 20 років від дня зникнення Георгія Гонгадзе

Дата публікації
Перегляди
584
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Минає 20 років від дня зникнення Георгія Гонгадзе

Фото: УНІАН

Через 20 днів його знайшли вбитим.

Двадцять років минає від дня зникнення Георгія Гонгадзе.

Про це розповіли у ТСН.Ранок.

Саме 16 вересня 2000 року журналіст зник, а вже за два тижні за 70 кілометрів від столиці у Таращанському лісі знайшли його тіло без голови. Мати Георгія до останнього не вірила, що це її син. Саме тому поховали його лиш через 16 років.

Винними у вбистві журналіста визнали чотирьох колишніх співробітників МВС. Трьох засудили до 12-13 років за ґратами, Олексія Пукача, колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС, довічно. Утім, замовники досі лишаються неназваними.

Шість років тому прокуратура взялася з'ясовувати причетність до вбивста Гонгадзе Леоніда Кучми, бо саме його і оточення підозрювали близькі жертви. Утім, минулого року прокурори визнали, що завершення розслідування у цій справі малоймовірне.

20 років тому цього дня зник журналіст Георгій Гонгадзе

20 років тому цього дня зник журналіст Георгій Гонгадзе

Як повідомлялося раніше, Міжнародна федерація журналістів закликала боротися з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні, адже досі жодне вбивство журналіста в Україні не розслідували в повному обсязі. Від  1995 року на території України загинули 16 журналістів – Вадим Комаров, Павло Шеремет, Олесь Бузина, Сергій Ніколаєв, Андрій Стенін, Анатолій Клян, Антон Волошин, Ігор Корнелюк, Андреа Рокеллі, Андрій Миронов, В’ячеслав Веремій, Володимир Карачевцев, Ігор Олександров, Георгій Гонгадзе, Ігор Грушецький та Володимир Іванов. Серед них семеро іноземців – один італієць та шість росіян. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація