Мінекології назвало нову приголомшливу кількість звалищ в Україні

Лише 2600 звалищ офіційно зареєстровані.

В Україні діє близько 30 тисяч сміттєзвалищ і лише 2600 з них – офіційно зареєстровані. 

Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає "УНІАН".

За його словами, він не задоволений роботою місцевих органів влади у питанні боротьби із незаконними сміттєвими звалищами. "Проблема у всіх одна: небажання органів місцевого самоврядування визнати масштаби проблеми сміттєзвалищ та шукати шляхи її вирішення", - акцентував міністр.

Семерак наголосив, що хоче "вичистити країну" та звести кількість кілограмів відходів на одного українця до нуля, як це є у Швейцарії.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду сказав, що місцеві органи повинні самостійно вирішити проблему сміттєзвалищ і наказав керівникам регіонів впорядкувати сміттєзвалища.

Окрім того, Мінекології розробило електронну карту сміттєзвалищ, метою якої є державне регулювання усіх сміттєзвалищ, що діють на території України. Карта буде доступна всім громадянам і зможе оновлюватися навіть з мобільних телефонів.

Нагадаємо, влітку на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові під кучугурами сміття загинули троє пожежників, а четвертого так і не знайшли. Після трагедії сміття на звалище пообіцяли більше не звозити. Після цього Львову бракує місця для утилізації відходів. У червні київські урядники вирішили допомогти львів'янам і запропонували спалювати їхнє сміття в столиці. Однак, вже 30 липня Львів знову відкрив звалище, де впродовж літа через спеку постійно горить непотріб.

Бізнес на смітті: стало відомо, куди "зникає" півмільйона тонн столичного непотребу

300 кілограмів сміття продукує на рік середньостатистичний українець. 250 тисяч тон, тобто чверть - іде на завод "Енергія" і спалюється. Ще 360 тисяч тон – іде на ріст сміттєвої гори 5 полігону. Але ось питання: куди зникають щороку і ще півмільйона тон непотребу. Журналіст ТСН з'ясував, куди "зникає" частина сміття, та як чиновники та бізнесмени перетворили столичний непотріб на "золоту жилу".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: