У Мінекології заявили, що Україні потрібно суттєво збільшити екологічний податок

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, найнижчі ставки в Мексиці та Польщі — на рівні одного євро за тонну, але в Україні цей показник в сто разів нижчий.

Якщо в різних країнах світу податок на викиди СО2 вище 1 євро за тонну, то в Україні він складає всього 37 копійок.

Саме тому необхідно суттєво підвищити ставки екологічного податку, заявив Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів в інтерв’ю DT.UA.

За його словами, найнижчі ставки в Мексиці та Польщі — на рівні одного євро за тонну, але в Україні цей показник в сто разів нижчий.

Своєю чергою, у Швеції він становить 118 євро за тонну, у Фінляндії — 54-58, в Норвегії — від 3 до 47, в Данії — 23, у Великобританії — 22, в Ірландії — 20.

"Коли я почав про це говорити, то одразу повстали і металурги, і "незалежні" депутати. Мовляв, що ви робите? Якщо ставка буде на рівні Польщі, то ціна за тонну металу зросте на 5 дол., а це зробить нас неконкурентними на світових ринках, впаде економіка тощо. Я вибачаюсь: вони продають метал за світовими цінами, а податок будуть платити 37 копійок? Чи це не абсурд? До речі, в цьому році ми вперше оприлюднили ТОП-100 забруднювачів. Жоден телеканал не показав цей рейтинг. Тому що власники цих підприємств і телеканалів — ті ж самі люди. Але це не означає, що треба скласти руки і миритися з ситуацією", - прокоментував міністр.

Нагадаємо, раніше міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак дозволив відстріл 160 лосів, попри раніше введену на 25 років заборону полювання на лосів.

ВідеоМіністр екології та природних ресурсів розповів, як зберегти водні ресурси України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції