Мінекономіки перевірило харчування у школах: які проблеми виявили та як їх будуть вирішувати

Мінекономіки перевірило харчування у школах: які проблеми виявили та як їх будуть вирішувати

У школах мають оновити старі їдальні.

Робоча група провела комплексне обстеження системи харчування в українських школах. У результаті інспекція виявила, що у закладах освіти немає спеціального харчування дітей, які цього потребують, а в самих їдальнях зношене та застаріле обладнання.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що перевірки відбувалися ще до карантину в 500 міських та сільських шкіл у межах реформування системи шкільного харчування, інспектували їх фахівці Мінекономіки спільно з МОН, МОЗ та за участі органів місцевого самоврядування, місцевих фахівців у сферах освіти, медицини та безпечності харчових продуктів.

Посадовці виявили такі головні проблеми:

  • відсутність харчування для дітей з особливими харчовими потребами (дієтичні столи);
  • низька динаміка запровадження та використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР);
  • зношене й застаріле обладнання;
  • низький рівень обізнаності щодо повноцінного харчування;
  • недостатній рівень знань в частині закупівлі харчових продуктів.

Вирішувати виявлені проблеми планується шляхом створення належних умови для безпечного та якісного харчування. Також обіцяють модернізувати харчоблоки їдалень, провести бесіди щодо повноцінного харчування та удосконалити нормативно-правову базу, зокрема стосовно норм харчування.

Нагадаємо, раніше у Мережі одна з користувачок оприлюднила фото сніданків київських школярів. До ланч-боксу, за її словами, входять два шматочки сиру, маленька булочка, одне яблуко та одна слива, шматочок несвіжого банана і пакетик соку. Водночас інші батьки, навпаки, кажуть, що в їхніх школах гідне меню і діти харчуються правильно.  

У МОН запевнили, що повноцінне харчування у закладах освіти України буде відновлене після закінчення дії карантинних обмежень. Поки що за разовими ланч-боксами має стежити Держпродспоживслужба спільно з адміністрацією шкіл. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів