Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міненерговугілля оголосило про завершення кризової ситуації через дії "Газпрому"

Термін дії національного плану з недопущення кризової ситуації в енергетиці завершується 7 березня.

Кризовий комітет при Міністерстві енергетики і вугільної промисловості ухвалив рішення про завершення кризової ситуації в енергетиці через відмову російського "Газпрому" постачати газ Україні після програшу в Стокгольмському арбітражі.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський.

"Кризовий комітет при Міненерговугілля щойно прийняв рішення оголосити про завершення кризової ситуації, перехід в штатний режим роботи з 07 березня 2018 року", - написав він.

#Кризовий комітет при Міненерговугілля щойно прийняв рішення оголосити про завершення кризової ситуації, перехід в штатний режим роботи з 07 березня 2018 року

Опубликовано Максимом Білявським 6 марта 2018 г.

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати". Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

Залиште свій коментар

Вибір редакції