Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінфін доручив збирати персональні дані українців колекторам з офісом у Росії

Ініціативу швидко заблокували, а зібрану інформацію знищили.

Колекторська компанія від імені соціальних служб обдзвонювала переселенців із Донбасу та Криму для уточнення місць їхнього реального проживання та потреб. Це робилося з метою оптимізувати виплати з бюджету, однак люди підозрюють можливе використання приватних даних із поганою метою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Виникають підозри, чи не підуть ці дані далі, наприклад, до ще когось, не громадян України. Чи не буде пограбування квартир, які там залишилися. Чи не буде переслідування людей, які там залишилися", - каже консультант з питань внутрішньо переміщених осіб Тетяна Дурнєва. Так, як вона, побоюються, що до баз даних переселенців можуть дістатися шахраї або влада псевдо-республік на сході України. Та використати це, аби відібрати нерухомість чи інше майно.

Відео Спосіб заробітку для шахраїв: у колекторів опинилися персональні дані отримувачів соціальних виплат

Послугу замовило українське міністерство фінансів. "Був проведений тендер, була відібрана компанія, якій було доручення зробити обдзвон і верифікацію даних по телефону. Наскільки це було зроблено коректно, комісія дасть відповідь", - заявив перший заступник голови цього відомства Оксана Маркарова. Тендер виграла компанія "Дельта-М", яка мала обдзвонити 150 тисяч отримувачів соціальних послуг та відвідати три тисячі українців. За пошуки "мертвих душ" їм мали б заплатити майже 2 млн гривень.

Директор колекторської фірми переконує, що витоку інформації не може бути. Хоча і зізнається, що у них працюють представництва в п'яти країнах світу, зокрема і в Росії. "Після закінчення та формування звіту інформація була знищена. У нас фізично немає жодної інформації. Ми повернули як вихідні данні, так і інформацію, що опрацьовувалася нами", - наголосив В'ячеслав Голуб. Усе тому, що в офісі омбудсмена одразу видали припис роботи з верифікації зупинити, бази даних повернути та видалити. "Однозначно це були персональні дані, і те, що було здійснено міністерством фінансів – це було порушенням законодавства", - заявила уповноважена ВР із прав людини Валерія Лутковська.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції