Мінфін: грошей на порятунок Калуша від екологічної катастрофи немає

В уряді кажуть, що зараз виділення грошей на програму порятунку Калуша може зруйнувати фінансову систему.

До прийняття закону про держбюджет буде складно здійснити фінансування заходів щодо запобігання екологічній катастрофі у місті Калуш Івано-Франківської області. Про це заявив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

"Я боюся, що до прийняття закону про держбюджет нам буде це досить складно", - сказав він. Уманський також наголосив, що в указі президента щодо Калуша відсутні відповідні фінансові розрахунки.

"Як на мене, необхідно визначитися, що такий спосіб, який запропонував президент, є оптимальним. Я в цьому не переконаний, бо боюся, що це може зруйнувати особливо в цей період, коли немає бюджету, фінансову систему", - сказав він.

"За попередніми навіть не розрахунками, а припущеннями Мінфіну, видатків на фінансування, зокрема укріплення дамби, буде потрібно значно більше", - сказав він.

Як відомо, у Калуському районі Івано-Франківської області було порушено екологічну рівновагу в товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей.

Це спричинило численні провали земної поверхні над площею шахтних полів у Калуші, руйнування будинків і комунікацій, засолення водоносних горизонтів у цьому місті та селах Кропивник і Сівка-Калуська.

У районі відбувається порушення цілісності захоронення близько 50% наявних на території України небезпечних відходів, віднесених до І класу небезпеки, що спричиняє забруднення повітря, ґрунтів і водоносних горизонтів у басейні Лімниці, яка впадає в Дністер.

Згідно з указом президента, в межах територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська оголошено зону надзвичайної екологічної ситуації.

Віктор Ющенко заявляв, що через критичну екологічну ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області, з’явилась загроза хімічного зараження територій, на яких мешкає понад 10 мільйонів українців.

Усього на забезпечення указу президента Верховна рада виділила 560,8 млн гривень з держбюджету. Близько 345 млн гривень планується для добровільного відселення людей з території просідання земної поверхні.

Читайте також:

На Прикарпатті оголошено надзвичайну екологічну ситуацію

Ющенко: екологічна ситуація в Калуші небезпечна для всієї Європи

Ющенко поїхав в зону потенційного хімічного зараження

ВідеоМінфін: грошей на порятунок Калуша немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: