Мінфін пропонуватиме уряду саботувати закон про підвищення соцстандартів

Закон про держбюджет на 2009 рік не містить відповідних положень (про підвищення соцстандартів), тому немає підстав для його виконання

Міністерство фінансів України пропонуватиме Кабміну не виконувати закон про підвищення соцстандартів у разі підписання його президентом. Про це журналістам заявив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

Він підкреслив, що закон про держбюджет на 2009 рік не містить відповідних положень (про підвищення соцстандартів), тому немає підстав для його виконання. "У проекті держбюджету на 2010 рік немає відповідних рішень і перспективи його ухвалення всім відомі. Єдина проблема, яка у такому разі виникає, пов'язана з балансуванням пенсійного фонду, для якого ці норми є імперативом. Мінфін готуватиме з цього питання свої пропозиції уряду і після їх затвердження вони будуть публічно озвучені", - сказав він.

Він також зазначив, що за оцінками Мінфіну, дефіцит бюджету пенсійного фонду в 2009 році, у разі набуття чинності закону про підвищення соцстандартів, складе близько 8 млрд грн.

Уманський підкреслив, що підписання президентом України цього закону ускладнить переговори з МВФ щодо одержання четвертого траншу кредиту за програмою stand by. "Це, безумовно, створить додаткові перешкоди. Але я сподіваюся, що ми все ж таки знайдемо взаєморозуміння", - сказав він.

Кабінет міністрів має намір звернутися до Конституційного Суду у разі, якщо президент Віктор Ющенко підпише закон про підвищення соціальних стандартів, повідомила міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова.

"Як хоче, так нехай і надходить ... ми будемо звертатися до Конституційного Суду", - сказала Денисова, коментуючи можливі дії Кабміну у разі підписання Ющенком зазначеного закону.

Нагадаємо, 28 жовтня Ющенко заявив, що не ветуватиме закон України "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати", ухвалений Верховною радою України 20 жовтня. "Ці державні стандарти піднято, очевидно, через політичну ситуацію, але вибачте, піднято, причому піднято ким? Політичною силою, яка не є членами більшості, і парламент приймає цей закон. Я згоден з парламентом", - сказав президент.

Верховна рада України 20 жовтня ухвалила закон "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати у 2010 році".

25 жовтня була оприлюднена заява Міжнародного валютного фонду, в якій МВФ висловив надію, що згаданий закон буде ветований президентом України.

Читайте також:

В Україні підвищено мінімальні зарплати й прожитковий мінімум

Ющенко не буде ветувати закон про підвищення соцстандартів

МВФ вимагає заборонити підвищення зарплат і пенсій

 

ВідеоУманський про закон про підвищення соцстандартів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: