Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінфін відреагував на звинувачення Луценка у недбалості під час виділення коштів на склад у Калинівці

Фінансування надійшло у повному обсязі у відповідності до запиту Міноборони

Міністерство фінансів вирішило прокоментувати закиди з боку генерального прокурора Юрія Луценка у недбалості під час виділення коштів на утримання складу у Калинівці на Вінниччині.

Про це йдеться у заяві відомства.

"Міністерство фінансів вважає, що заяви Генерального прокурора щодо можливої опосередкованої провини Міністерства фінансів України у подіях, що відбулися у Калинцівці на військових складах є суто політичними та суперечать засадам діяльності прокуратури визначених пунктом 4 частини першої (презумпція невинуватості) та пункту 6 частини першої (політичної нейтральності) статті 3 Закону України "Про прокуратуру", - наголосили у міністерстві.

Міністерство фінансів підкреслює, що всі заходи щодо фінансування арсеналів, баз і складів ЗСУ здійснює у повному обсязі та у встановлені терміни відповідно до бюджетного розпису згідно з запитом Міністерства оборони.

Фотогалерея Руїни і пустка: : Reuters показало фото наслідків вибухів в Калинівці (11 фото)

Тож Мінфін зауважує, що фінансування бюджетної програми Міноборони, що передбачає заходи зі збереження та вибухопожежобезпеки боєприпасів, в тому числі на складі в Калинівці, надійшло в повному обсязі у відповідності до запиту Міноборони.

Нагадаємо, Луценко заявив, що вже найближчими днями будуть виконуватися певні процесуальні дії і вручатися підозри тим, хто ймовірно причетний до "службової недбалості, яка призвела до цієї диверсії".

Окрім цього, слідство розглядає можливу службову недбалість з боку посадових осіб Генерального штабу. Також вивчається версія службової недбалості під час виділення коштів на утримання арсеналу. За його словами, тут є питання до Міністерства фінансів. Інші деталі розслідування в інтересах слідства він не розголошував. 

26 вересня близько 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу м. Калинівка Вінницької області. Була проведена евакуація жителів Калинівки та населених пунктів у 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка). Загалом евакуювали понад 30 тисяч осіб. 

32 тисячі тонн снарядів, 800 мільйонів доларів - стільки вилетіло в повітря. І це - лише попередні офіційні цифри втрат від пожежі на військових складах у Калинівці на Вінничині. Це вже четвертий великий склад боєприпасів, що вибухає. Без жодних наслідків у Міністерстві оборони і Генеральному штабі. 

ВідеоЕксперти підрахували, чи вистачить Україні боєприпасів після вибухів під Калинівкою

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції