Міністерка освіти анонсувала скорочення кількості вишів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На її думку, в Україні забагато університетів.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад розповіла про скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі. Про це вона розповіла в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Мені здається, що якби у нас було приблизно 80 університетів, утричі менше, ніж зараз, то ми трохи почистили б систему", - розповіла Новосад.

За її словами, у міністерства буде декілька інструментів для впливу на оптимізацію мережі вищих навчальних закладів. Зокрема, від 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності, що приведе до того, що слабкі виші просто не зможуть функціонувати без належного державного фінансування. Також з 2021 року мають зникнути філії вишів в окремих містах, оскільки їх мережа роздута, а найчастіше вони надають набагато гіршу якість освіти.

"Третє, це те, що Міносвіти є засновником університетів, тому ми маємо адміністративні важелі й можемо ініціювати оптимізацію певних закладів. Наразі якраз готується великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об'єднання чотирьох університетів і створення на їхній основі одного хорошого закладу", - додала Новосад.

Нагадаємо, 16 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про повну загальну середню освіту". Що зміниться читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Освітній рекорд: 25-річна вінничанка закінчила п’ять університетів в Україні і три у Франції

Дівчина зібрала колекцію дипломів і встановила абсолютний рекорд в освіті. Надія - дипломований перекладач, юрист, менеджер і готельєр. Навіщо дівчині стільки професій і чи готова вона тепер працювати в Україні – дізнавалася ТСН.  

Освітній рекорд: 25-річна вінничанка закінчила п’ять університетів в Україні і три у Франції

Залиште свій коментар

Вибір редакції