Міністерка освіти Новосад прокоментувала низькі показники грамотності українських школярів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Урядовиця наполягає на проведенні реформи шкільної освіти.

Посередній рівень української шкільної освіти свідчить про гостру необхідність її реформування та продовження програми "Нова українська школа".

Про це заявила міністерка освіти та науки України Ганна Новосад, коментуючи результати дослідження PISA, авторитетного міжнародного рейтингу якості шкільних систем.

"Ми розраховуємо на те, що отримані результати стануть сигналом для наших вчителів, батьків та суспільства загалом. Тепер має стати очевидним, що реформа шкільної освіти для України – не забаганка, а об’єктивна потреба", – сказала вона.

Ганна Новосад зазначила, що погані показники щодо рівня математичної грамотності українських школярів спростовують міф про ефективність радянської математичної системи освіти. 

"Дослідження показує: 36% наших 15-річних учнів не досягають навіть базового рівня знання з математики. Вони мають проблеми із завданнями, де потрібно використовувати прості стратегії розв’язування, процентні співвідношення, оперувати дробами й десятковими числами", – наголосила міністерка.

За словами Новосад, основними завданнями, які МОН бачить перед собою, є:

- зміна змісту освіти – підготовка стандарту базової та старшої школи з урахуванням результатів PISA;

- системний підхід до підвищення якості підготовки та професійного зростання вчителів (впровадження супервізії, сертифікації, педагогічної інтернатури (наставництва) для молодих вчителів, вдосконалення системи підвищення кваліфікації, реформа системи оплати праці);

- боротьба з нерівністю освіти: максимально необхідні зусилля – від інвестицій в обладнання до закриття малокомплектних шкіл з низькою якістю освіти – для кращих результатів дітей;

- проведення додаткових досліджень, які допоможуть правильно зрозуміти окремі тривожні тенденції, наприклад, чому в хлопців результати значно гірші, ніж у дівчат;

- наступний 2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні.

Нагадаємо, у новому дослідженні PISA, авторитетному міжнародному рейтингу якості шкільних систем, йдеться, що рівень грамотності українських школярів значно нижчий за середній по країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Згідно з дослідженням, базового рівня читацької грамотності не досягли 25,9% українських підлітків, природничо-наукової – 26,4%, математичної – 36%. 

Українська шкільна освіта перебуває на рівні з турецькою, але відчутно відстає від низки інших країн колишнього радянського блоку - Росії, Латвії, Литви і особливо Естонії, яка цього року увійшла до десятки освітніх лідерів світу. Разом із тим, українська шкільна система краща за системи майже 40 країн, зокрема Греції. 

Відео Міністерка освіти і науки Анна Новосад про найважливіші зміни і проблеми в українській освіті

Цього тижня стане відомо, хто з вчителів початкових класів пройшов сертифікацію. Така перевірка відбувалася вперше і була добровільною. Про ці та інші зміни в українській освіті ми поговоримо у нас в студії з Анною Новосад – міністром освіти і науки України.  

Міністерка освіти і науки Анна Новосад про найважливіші зміни і проблеми в українській освіті

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції